„Vrátili jsme se zpátky mezi tři nejlepší týmy. Myslím si, že bronz máme po právu. Kert a Kladno byly lepší než my. Třetí místo jsme si podle mě zasloužili za výkony v základní části soutěže,“ může být spokojený trenér HBC Plzeň Josef Kadaně, který se až před závěrem sezony přesunul na pozici hlavního trenéra.

„Dva roky jsem u týmu nebyl. Nemohu přesně posoudit, jak se za tu dobu mužstvo posunulo. Myslím si ale, že míříme správným směrem,“ pokračuje prezident plzeňského klubu.

Talentovaný tým má v sobě potenciál se zlepšovat. Příští rok by chtěl i více potrápit první dva týmy tabulky, druhé Kladno a mistrovský Kert.

„Pocitově tomu podle mého názoru chyběl ještě přibližně půl rok práce, aby si vše sedlo, jak mělo. V týmu teď vidím chuť pokračovat v tvrdé práci, zlepšovat se a příští rok zabojovat o účast ve finále. Snad to hráčům vydrží,“ přeje si Josef Kadaně.

OPORA ZADNÍCH ŘAD KONČÍ

Další sezonu ale již v plzeňských barvách nepřidá zkušený obránce Jiří Kavalír, který se rozhodl po letošním ročníku ukončit hokejbalovou kariéru.

„U Jirky je to definitivní. Otazník ještě visí nad Standou Kastnerem, jenž zatím váhá. Uvidí se, zda bude pokračovat,“ vysvětluje ikona plzeňského hokejbalu.

Na nedostatek hráčské konkurence si však v Plzni stěžovat nemůžou.

„Z juniorů se posune do mužů přibližně pět hráčů, kterým budeme chtít dát šanci. Na jaře se v týmu usadil napevno Ríša Hurt, v play-off se ukázal Víťa Lokajíček, který se dvakrát trefil proti Hradci. Bude proto opět z čeho vybírat,“ těší Josefa Kadaněho.

Otázkou zůstává, kdo bude v následující sezoně stát na lavičce.

„Ve hře jsou nějaké varianty. Vedení klubu to intenzivně řeší a jasno by mělo být na konci první části letní přípravy, která začne příští týden a skončí za měsíc,“ prozrazuje Josef Kadaně, jenž nevylučuje, že bude nadále v nějaké roli u A týmu mečounů působit.