Dobrou formu v jarní části sezony potvrdili v sobotu hokejbalisté Plzně.

Svěřenci trenéra Josefa Kadaněho, který si na zbytek sezony vyměnil na lavičce roli s dosavadním hlavním koučem Luďkem Polívkou, jenž má více pracovních povinností, zvítězili po dramatickém průběhu nad druhým kladenským Alpiquem.

Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně a první branku viděla slušná divácká návštěva až ve druhé části.

Aktivnější Kladno udeřilo v početní výhodě, kterou proměnil z levého kruhu zkušený Jan Pospíšil.

Mečouni přečkali posléze dvojnásobné oslabení a ve třetí periodě to dlouho nevypadalo na zvrat na hrací ploše.

K obratu zaveleli Plzeňané až čtyři minuty před koncem zápasu, kdy se v početní výhodě po hezké akci prosadil Jiří Benedikt.

Utkání, které mířilo pozvolna do prodloužení, rozhodl nečekaně plzeňský Kunzmann, jenž bekhendem trefil skákající balon tak šikovně, že skončil až v brance.

Zmrazené Kladno už nenašlo odpověď na tento úder.

„Nezačali jsme špatně, ale druhá třetina se nám nepovedla. Soupeř se dostal do tlaku a vstřelil první branku. Ve třetí části jsme se tlačili více do brány a sehráli jsme skvěle přesilovku. Poté jsme dali ještě branku a musím přiznat, že jsme se štěstím vyhráli,“ hodnotil utkání trenér HBC Plzeň Josef Kadaně.

HBC Plzeň – HBC Alpiq Kladno 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 42. J. Benedikt (O. Benedikt), 44. Kunzmann (O. Benedikt) – 31. Pospíšil (Pliml, Schnaubelt).

Sestava Plzně: Kráčina (Návara) – O. Benedikt, Polívka, Kastner, Vodrážka, Hanuš, Pavlečka, Šmucer, Kavalír – Roušal, J. Benedikt, Pejchar, Kunzmann, Švarc, Vobruba, Majer, Valenta, Hurt, Forejt, Lang.

Slavia Plzeň - Olomouc
Florbalistkám Slavie se vzdálila záchrana