Po dlouhé době se hokejbaloví fanoušci mohou těšit v nové sezoně na vždy vypjaté derby. Plzeňské HBC doplnily v CROSSDOCK Extralize Dobřany, které vybojovaly v uplynulé sezoně postup z první ligy.

Na vzájemný střet obou týmů dojde již ve druhém kole.

Mečouni by opět měli patřit k předním týmům soutěže. Bronzový celek udržel tým prakticky pohromadě a může směle pomýšlet na medailová umístění.

„Máme opět vysoké ambice, o čemž svědčí kvalita i šířka kádru. K dispozici máme dvacet hráčů, rozhodně je z čeho vybírat,“ může být spokojený trenér HBC Plzeň Josef Kadaně, který nadále zůstává na trenérské lavici, novým jeho asistentem je však Stanislav Kastner.

Již bývalý ostrý bek se po sezoně rozhodl pověsit hokejku na hřebík a hned se zapojit do vedení plzeňského celku, který se může těšit i na další návrat.

„Vrací se Adam Vágner, s nímž jsme domluvení na celou sezonu. Jeho zkušenosti nám v obraně určitě pomohou,“ říká na adresu šestatřicetiletého obránce Josef Kadaně, který odtajňuje i další změny v kádru.

„Z dorostu se k nám posunuli nastálo Lokajíček, Hurt a Tomáš Ulč. Zároveň se vrátil i David Ulč,“ odtajňuje posily prezident klubu, jenž však se bude muset možná obejít bez útočníka Adama Roušala.

„Stále jednáme se švýcarským týmem, kterému patří, ale je to hodně složité. Může se zapojit brzy, ovšem také existuje varianta, že vůbec nezasáhne do sezony,“ upozorňuje na možnou ztrátu šikovného forvarda kouč Kadaně.

Otazník visí také nad dvojicí útočníků Pejcharem a Gřonkou. Jaroslav Pauer naopak odchází na hostování do švýcarského Grenchenu.

Dobřany se mezi hokejbalovou elitu vracejí po osmi letech. Tým pod vedením trenéra Václava Šlehofera staršího nedoznal přes léto prakticky žádných změn a dá se očekávat, že Šneky čeká boj o záchranu.

„Nebudeme si nic nalhávat. Budeme bojovat o udržení v soutěži. Šanci dostanou kluci, kteří vybojovali postup. Uvidíme, na co to bude stačit,“ říká na rovinu předseda a kouč Dobřan.

Mužstvo z jihu Plzeňska se snažilo přes léto kvalitně potrénovat.

„Odtrénovali jsme, co jsme chtěli. Jsem rád, že kluci k tomu svědomitě přistoupili,“ těší Václava Šlehofera staršího, který se může nadále spolehnout i na svého syna, reprezentačního obránce Václava Šlehofera mladšího.

„Nechal jsem zcela na něm, zda se rozhodne pro Kert nebo pro nás. Jsem však rád, že se rozhodl pro Dobřany,“ vysvětluje dobřanský kouč.

K postupu do extraligy pomohli Šnekům i hokejisté Filip Suchý a Lukáš Kaňák. Nyní se však vracejí zpět na ledovou plochu.

„Pomohli nám a budu rád, když se zase na jaře po konci hokejové sezony připojí,“ říká Šlehofer, jehož svěřence čeká na úvod pořádně těžká zkouška, zítra míří na hřiště silného pražského Kertu.

I Plzeň nezačíná sezonu v domácím prostředí, představí se v Mostě.

Další týden však svede los oba celky proti sobě.