Zatímco plzeňští Mečouni zvládli uspět v Mostě, Dobřanům se první vystoupení mezi elitou vůbec nepovedlo, z pražského Kertu si odvezly deset branek.

HBC Most – HBC Plzeň 1:2

Mečouny dostal do vedení po zdařilé dorážce v přesilové hře Vobruba. Domácí rychle srovnali, když pohotovost v brankovišti ukázal Drenčko. Poslední slovo měli však Západočeši. Pokorného ránu od půlky šikovně tečí usměrnil do horního růžku branky navrátilec David Ulč.

„První třetina nebyla z naší strany dobrá. Možná to způsobil atypický povrch v Mostě, na němž to hráčům klouzalo. Postupně jsme se ale zvedali a přišly i branky. Závěr zápasu jsme si v klidu pohlídali a vybojovali jsme cenné vítězství,“ hodnotil duel trenér HBC Plzeň Josef Kadaně, který je rád, že se úvod jeho týmu vydařil.

„Máme těžký los, hrajeme třikrát venku. V Mostě je to vždy těžké. Teď nás čeká derby s Dobřany. Dobře se na něj připravíme, abychom počítali se vším, co nás tam může potkat,“ dodal Kadaně.

Třetiny: 0:0, 1:1, 0:1. Branky a nahrávky: 22. Drenčko – 20. Vobruba (Majer, J. Benedikt), 38. D. Ulč (Pokorný).

Sestava Plzně: Kráčina (Návara) – O. Benedikt, Hanuš, Pokorný, Šmucer, T. Ulč, Vágner, J. Benedikt, Hurt, Kejř, Kunzmann, Majer, Pavlečka, Švarc, D. Ulč, Valenta, Vobruba. Trenér: Josef Kadaně.

Kert Praha – Dobřany 10:2

Trojnásobný český mistr od prvních minut zápasu diktoval tempo hry a nedal nováčkovi soutěže žádnou šanci. Hattrick vsítil domácí útočník Jan Čejka.

„Kert potvrdil svoji kvalitu. Vše navíc umocnila rychlá inkasovaná branka. Sice jsme brzy srovnali, ale poté už nás domácí točili a ukázali svoji sílu. Byla znát na hráčích nervozita. Na tom musíme zapracovat do dalších zápasů. Vědu z toho neděláme, jede se dál. Nyní se musíme připravit na další těžký zápas proti Plzni,“ řekl po utkání trenér Šneků Václav Šlehofer starší.

Třetiny: 3:1, 3:0, 4:1. Branky a nahrávky Dobřan: 7. Rubner (Remiáš), 35. Babor (Šlehofer V. ml., Remiáš).

Sestava Dobřan: Jásek (od 31. Marek) – Truchlý, V. Šlehofer ml., Vaníček, O. Šlehofer, Babor, Málek, Jánský – J. Kovářík, D. Kovářík, Matoušek, Kobr, Rubner, Toman, Remiáš, Bárta, Čech, Červenka, Škrlant, Neumaier, Duchek. Trenér: Václav Šlehofer starší.