Před třemi roky byla vyhlášena Sportovním střelcem roku, vloni startovala na olympijských hrách v Riu. Dvaadvacetiletá střelkyně Nikola Mazurová teď přidala na dvoudenním mezinárodním Grand Prix Plzeň 2017 další úspěch. V kvalifikaci závodu ve vzduchové pušce 40 ran na 10 metrů vytvořila nový český rekord výkonem 420,8 bodů. Střelkyně zvládla i finále střelby a získala zlato.

„Vylepšila jsem svůj dosavadní český rekord," hlásila Mazurová.

Před závodem o překonání rekordu vůbec nepřemýšlela. „Snažím se dělat všechno co nejlépe. Pak to buď vyjde, nebo ne. Je ale pravda, že jsem v trénincích střílela dobře a výsledky byly podobné," přiznala.

I když druhý den závodu skončila ve finále až čtvrtá, tak se svými výkony na Grand Prix byla spokojená. „Byla jsem nemocná a projevila se na mně únava, takže jsem byla ráda že jsem to vůbec odstřílela," vysvětlila střelkyně Dukly Plzeň.
Výsledky na plzeňské Grand Prix nechce přeceňovat, protože velké závody ji teprve čekají. „Nechci říct, že Grand Prix nebylo důležité, ale spíše šlo pořád o trénink a zkoušení na březnové mistrovství Evropy v Mariboru a světové poháry," uvedla Mazurová s tím, že už za dva týdny ji v Mnichově čeká největší mezinárodní závod ve vzduchovce.

Na Grand Prix zazářil další olympionik z Ria – sedmnáctiletý Filip Nepejchal z Rapidu Plzeň. Vyhrál v obou dnech závodu soutěž juniorů ve vzduchovce.

Finále pistolářů na 10 metrů ovládl jednatřicetiletý Pavel Světlík z Dukly Plzeň. Jeho týmový kolega Jindřich Dubový si druhý den závodu pistolí vystřílel druhé místo za Slovákem Koppem.

Stříbrná byla i Šárka Jonáková z plzeňské Dukly. Oproti kvalifikaci se posunula o šest míst dopředu.

Petr Nymburský získal v obou dnech bronzovou medaili ve vzduchovce. Vladimír Haloda rovněž z Dukly Plzeň nezopakoval druhé místo z kvalifikace a skončil až pátý. První den závodu byl ve finále až šestý.