Upřímně řečeno, po polovině sezony málokdo věřil tomu, že se Košutka ve druhé nejvyšší české soutěži udrží. V podzimní části totiž získala pouhé tři body a byla jasným adeptem na černého Petra.

„Byl bych naivní, kdybych řekl, že jsem to neočekával, ale pořád jsem věřil tomu, že kluci zaberou a zkusí pro záchranu něco udělat. Hratelné to určitě bylo, ale znamenalo to vyhrát všechny domácí zápasy. To se nám bohužel nepovedlo," litoval předseda klubu Radomír Matoušík.

Hlavní příčinu neúspěchu vidí bývalý trenér týmu především v přístupu hráčů k tréninku. „Tohle už tu bylo za mě. Nechci strkat všechny do jednoho pytle, ale hodně z nich si myslí, že budou hrát první ligu, aniž by na to adekvátně trénovali. Rozhodně se ale dalo udělat pro záchranu víc a někteří nepředváděli maximum, které mohli," je přesvědčen Matoušík.

„Když se ohlédnu zpět, tak mě to hodně mrzí. Pro házenou na Košutce jsme udělali hrozně moc a posunuli jsme ji hodně vysoko. Kluci tu mají velmi dobré podmínky pro přípravu, ale neúčast na trénincích je pro mě rozhodně velkým zklamáním," přiznal stále ještě aktivní házenkář hrající za Košutku B a suverénně nejlepší střelec Západočeské ligy.

Pro příští sezonu se tedy budou muset na Košutce spokojit s účastí ve druhé lize. „Alespoň tuhle soutěž hrát budeme, i když nemáme moc hráčů. Na postu trenéra žádná změna nenastane, tým povede Roman Will a asistenta mu bude dále dělat Petr Voves," prozradil Radomír Matoušík.

Velký otazník zatím visí nad složením týmu Košutky. „Všechno je v jednání, ale někteří zkušenější hráči by se měli vrátit po zranění. Zájem projevili Petr Valenta a Tomáš Friedrich a uvidíme dál. Byl bych rád, kdyby se tady házená opět chytla, ale upřímně řečeno, mám z toho trošku obavy," dodal Matoušík.