Nováček z Košutky vytěžil z úvodní převahy vedení 9:2 ve 14. minutě. Potom slávisté hru vyrovnali a ve 27. minutě snížili na dvoubrankový rozdíl (11:13). Domácí ovšem dvěma přesnými zásahy do poločasu zvýšili na 15:11.

Slavia ale nesložila zbraně a krátce po přestávce to bylo jen 15:14 pro Košutku. Nejdůležitější moment utkání přišel ve 49. minutě za stavu 24:22. Červenou kartu za třetí dvouminutový trest obdržel hostující střelec Jakub Šindelář. Košutka tuto i následující výhody jednoho muže v poli dokázala využít a vytvořila si rozhodující náskok.

V té době navíc přiváděl domácí brankář Pavel Kolářík svými vynikajícími zákroky střelce Slavie k zoufalství. Tři minuty před koncem utkání vedla Košutka 29:23 a o vítězi bylo rozhodnuto.

„Soupeř byl ve střelbě mnohem produktivnější. My jsme nedávali v druhé půli ani vyložené šance a takhle se vyhrávat nedá,“ byl si vědom trenér Slavie Pavel Andrle.

Utkání nakonec skončilo 30:25 ve prospěch nováčka soutěže z Košutky, přičemž poslední branku vítězů zaznamenal hrající trenér Radomír Matoušík. „Vůbec jsem netušil, že je to třicátý gól. V mých letech nemůžu dělat takové pitomosti. Bude mě to stát metr piv,“ smál se po zápase osmatřicetiletý matador.

Košutka – HK Slavia VŠ Plzeň 30:25 (15:11). Branky: Matoušík 7/3, Friedrich 5, Valenta 4, Liška 4/2, Houdek a Jurina 3, Florián 2, Končel a Václavík 1 – Šindelář 6, Knakal 6/1, Schut 4, Bejvl 4/2, Albl 3, Fait a Hobza 1. Sedmičky: 6/5:4/3. Vyloučení: 1:7. Rozhodčí: Valeš, Kozler. Diváci: 300.