„Od těch vysloužilých bojovníků to byla obrovská škola. Jejich styl mne chytil. Navíc se teď cítím skvěle, mé sebevědomí vylétlo hodně nahoru,“ tvrdí třiadvacetiletý mladík, který se ke kickboxu dostal přes taekwondo a box teprve nedávno.

Právě Matějka má být jednou z hvězd sobotního galavečera bojových sportů Kickbox gala profi, který se uskuteční v plzeňském Domě kultury Inwest. Ve vloženém zápase se podle pravidel oriental utká s brněnským Petrem Vyskočilem. „Bude to největší zápas v mé kariéře, navíc před domácím publikem. Nechci zklamat,“ říká student strojní fakulty na Západočeské univerzitě.

Studium však v posledních týdnech muselo sportu ustoupit. „Kdepak, skripta jsem si do letadla nebral. Od školy jsem si odpočinul, teď to budu muset dohnat,“ krčí rameny.

Trénink mu v Thajsku zabíral hodně času, žádná pohodová dovolená. „Měl jsem trenéra jen sám pro sebe. Bylo to hodně náročné, pořád v zápřahu. První dny jsem byl fyzicky úplně na dně,“ přiznává Matějka. Musel si zvykat na odlišný styl tréninku. „Jeli jsme hlavně kolena a lokty. Na takové evropské parádičky tam nehrajou,“ směje se Matějka.

Komunikace s thajskými trenéry probíhala v angličtině. „Ale šlo by to klidně i bez ní. Všechno nám předváděli. Paráda,“ rozplývá se.

Matějka se tak stal prvním bojovníkem z Plzně, kterému se podobná možnost naskytla. „S předními českými borci Davidem Onuferem a Petrem Otychem jsem se zúčastnil soustředění v Nečtinech. Dostali nabídku a navrhli, abych jel s nimi. Pak jsem jen sháněl sponzora, naštěstí do klaplo,“ tvrdil. V té době už věděl, že ho čeká velký zápas na plzeňském galavečeru. „A tohle byla výtečná možnost, jak se co nejlépe připravit,“ vysvětluje.

Teď reprezentant Naramy cítí, že mu pobyt v Thajsku hodně pomohl. „Jak to říci? Jsem takový našpláplý, věřím si. Snad se to přenese i do ringu,“ doufá Matějka.

Kickbox gala profi se uskuteční v Inwestu v sobotu od 18 hodin, už od 16.30 zde bude probíhat amatérský turnaj v thajském boxu. Hlavní program večera obstará především nominační bitva o místo na podzimním Souboji titánů a také boj o mezinárodní titul federace WFCA mezi Jiřím Bursou a Nenadem Pagonisem ze Srbska.

Vstupenky si fanoušci mohou koupit přímo na místě nebo v předprodeji v pokladnách kulturního domu.