Jako nejlepší střelkyně Češek na turnaji, je výrazně podepsaná pod nejlepším umístěním ženského národního týmu od rozdělení Československa. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného po skalpu favorizovaných Rumunek v osmifinále prohrály ve středečním čtvrtfinále s Nizozemkami 26:30. Z Německa tak odjíždějí osmé. „Škoda, že to ve čtvrtfinále nevyšlo. Máme ale další roky, abychom se posunuly zase výš,“ říká odchovankyně plzeňské házené a momentálně hráčka Baníku Most.

Byl příčinou porážky špatný vstup do utkání?
Špatný začátek jsme měly už proti Polkám ve skupině. Takže si nemyslím, že bychom prohrály kvůli horšímu úvodu, protože jsme dokázaly do poločasu náskok Holanďanek stáhnout na rozdíl jednoho gólu. Celý druhý poločas už byl vyrovnaný. Těžko říct, co bylo zlomovým okamžikem. V takovém utkání už rozhodují maličkosti.

Nechyběly vám síly? Hrálo se obden a na hřišti jste strávila spoustu času?
Během zápasu nevnímám, jestli mně ubývají síly. To spíš až po utkání, kdy jsem taková vyšťavená.

Na čtvrtfinálový zápas vás přijelo podpořit hodně fanoušků. Vnímala jste v zápalu boje jejich povzbuzování?
Jo, to bylo super. Za mnou nečekaně přijel i můj přítel. Fanoušků dorazilo spoustů, což bylo milé.

Jaké máte dojmy z turnaje?
Pro mě to byla další zkušenost. V házenkářské zemi jako je Německo byla na naše zápasy základní skupiny plná hala, což se nedá říct o loňském mistrovství Evropy ve Švédsku. Takže to bylo super.

Už vám dochází, že jste se zapsaly do historie?
Už v Německu nám někdo říkal, že čtvrfinále je největší úspěch od rozdělení Československa. Takže to jsme si uvědomily už v Německu. Úspěch byl vidět i ze zájmu lidí, kteří nám začali psát a najednou se zajímat o házenou.

Byla závěrečná řeč k turnaji od trenéra Bašného?
Byla. Přidali se i manažer reprezentace Karel Nocar a prezident svazu Radek Bendl. Všichni byli nadšení, jak pracoval celý tým včetně realizačního. Všechno skvěle fungovalo, byly jsme skvělá parta, což také hrálo roli.

Tým má asi velký potenciál.
Určitě. Už minulý rok na mistrovství Evropy jsme dokázaly, že umíme být v lepší polovině týmů. Na světovém šampionátu jsme se zase posunuly dopředu.

Po osmifinálovém mači spolukomentátor České televize řekl, že mu připomínáte Filipa Jíchu na začátku jeho kariéry. Co na to říkáte?
Slyším to poprvé (směje se). Je to milé, ale nemá cenu se nad tím dále zaobírat. Každý má nějakou kariéru před a za sebou.

Přemýšlíte nad tím, že jste si výkony na šampionátu řekla o zahraniční angažmá?
V průběhu turnaje jsem nic řešit nechtěla. Jestliže chci po sezoně odejít, tak bych se měla s manažerem o něčem bavit. Asi ale necháme mezi čtyřma očima, kde budu po sezoně hrát. Nabídka na stole není.

Kdo vyhraje šampionát 2017?
 Norsko.