Závodníky tentokrát pozval na dráhu atletického stadionu ve Skvrňanech k sérii závodů,a to na Plzeňskou třicítku a dvacítku na počest fenomenálního českého vytrvalce Emila Zátopka, jejíž součástí je také běh na 10 km a maraton.

„Přece jen distance 20 km pro ženy a 30 km pro muže jsou nezvyklé tratě, a tak jsem do programu postupně zařadil i desítku a maraton. Ten je nyní asi nejpopulárnější tratí mítinku,“ říká Šroubek z plzeňského SC Maraton.

Na tartanový ovál ve Skvrňanech nakonec vyrazilo 36 borců, mužů i žen. Nejstarším byl Jiří Pejpal z TJ Liga 100 Praha. Je mu už 86 let, ale desítku zvládl v čase 1:30:49,9 hodiny.

Závod na nejkratší distanci za 35:08,53 minuty vyhrál Petr Minařík z Rokycan před Janem Sedláčkem (Sokol SG Plzeň-Petřín) a Jakubem Hurychem (MK Kladno). Z žen byla nejrychlejší Blanka Šindelářová z Blovic.

Jako pátý proběhl metou deseti kilometrů známý ultravytrvalec Zdeněk Vondrák, reprezentující rodinné vinařství z Mělníka (čas 42:09,8 min.), pokračoval a posouval se výš pořadím. Na dvacítce byl vítěz zářijové 24hodinovky v Plzni (výkon 238 560 m) už druhý, jen čtyři vteřiny za v ten moment vedoucím Hurychem (1:24:28,67 hod.). O deset kilometrů dál už Vondrák vedl před Hurychem a zlepšujícím se Ivanem Šarlingerem z pořádajícího klubu. A jako první proběhl i cílem maratonu. Zaběhl čas 3:03:45 hodiny, a to Vondrák před týdnem absolvoval v Plzni i mistrovskou stovku.

Druhý skončil Šarlinger (3:18:58), když rychlejší byla nejlepší žena Blanka Šindelářová z Blovic. Druhá skončila v maratonu Iveta Bodnarová (MK Kladno, 3:49:00), když její manžel Pavel Bodnar bral bronz mezi muži (3:33:35).