Na start se v kategorii Easy 50, což je věková kategorie jezdců 6 až 8 let, postavil i šestiletý Patrik Arnošt z Plzně a na skoro domovské dráze se mu dařilo. V sobotní kvalifikaci vybojoval druhé místo, a do prvního závodu tak startoval z první řady startovního roštu. V úvodním závodě nezaváhal a s minimální ztrátou na vítěze obsadil druhé místo, což mu zaručovalo start v druhém závodě opět z první řady. V tom pak předvedl na trati neuvěřitelný výkon, nedal soupeřům šanci a s obrovským náskokem vybojoval první místo a s ním i cenné body. Ve třetím a posledním závodě však Patrikovi nepřálo štěstí, po excelentním začátku a soubojích o první místo se dostavily technické problémy, motor vypověděl službu a jezdec bohužel poslední závod nedokončil. Bodový zisk mu však stačil na celkově výborné druhé místo a zopakoval tak stříbrné umístění z Karting Cupu, který se jel v dubnu v Písku.

Arnoštovi juniorovi se daří nejen v sérii Karting Cupu 2010, ale i v sérii mistrovství České republiky, kterého se účastní jako jezdec s licencí. V posledním závodě ve Vysokém Mýtě se mu podařilo vybojovat třetí místo a patří tak mezi nejlepší jezdce v kategorii Easy 50 v ČR, mezi kterými se ve zbývajících třech závodech série rozhodne o mistrovském titulu.

Podle slov Patrikova otce je motokárový sport velice finančně nákladný. V Plzeňském kraji se pro letošní sezonu týmu nepodařilo sehnat sponzora, a proto přivítal nabídku Klubu racing team Znojmo, aby talentovaný Plzeňák hájil znojemské barvy. Sponzora ze západních Čech však v týmu stále hledají.

Další závod, kde bude Patrik bojovat o nejvyšší umístění, se pojede poslední červencový víkend ve Vysokém Mýtě. A mimo domácí podniky bude Patrik Arnošt reprezentovat Českou republiku 30. července na evropském finále EASY KART v polské Zielené Goře.