A po polovině základní části figuruje na třetím místě extraligové tabulky a je velice blízko k postupu do play-off.

Jediný bod v zápase se Sokolem Meteor vybojoval bývalý polský reprezentant Hawel, který v BA Plzeň hostuje. Daleko napínavější utkání proběhlo následující den, kdy do Plzně přijel Montas Hradec Králové. Hosté byli sice oslabeni kvůli zranění desetinásobné mistryně republiky ve smíšené čtyřhře Bášové, ale v párových disciplínách drželi s domácími krok a i skóre bylo po odehrání všech čtyřher nerozhodné 2:2.

Rozuzlení tak přinesly dvouhry, tři mužské a jedna ženská. Souboje týmových jedniček byly diametrálně odlišné. Zatímco domácí Kobyláková jasně porazila Šolarovou, u mužů gradoval dramatický zápas až ve třetím setu.

Plzeňský Jiří Král trochu překvapivě, ale zaslouženě zdolal nejlepšího slovenského reprezentanta a aktuálně 170. hráče světového žebříčku Dratvu, který hájí barvy Hradce Králové.

O Králově úspěchu rozhodla zejména trpělivější hra na síti a menší počet nevynucených chyb.

Pátý a vítězný bod přidal Hawel, který hlavně díky svým zkušenostem nedal mladému Aubusovi vůbec šanci a připsal si v extralize již čtvrtou singlovou výhru v řadě. V posledním zápase Montas ještě zkorigoval výsledek, ale konečná výhra (letos třetí) v poměru 5:3 je pro plzeňské badmintonisty velmi cenná.

V příštím kole dorazí do Plzně 18. ledna obhájce titulu z Benátek nad Jizerou, jehož sestava je nabita kvalitními zahraničními hráči. Badmintonoví fanoušci se tak mají na co těšit. Den poté bude BA Plzeň hrát v Klimkovicích o udržení skvělé třetí příčky v tabulce.

Plzeňský kouč Pavel Vrba.
Vrba: Slovácku máme co vracet. Doufám, že se to povede