Teď si atletka AK Škoda Plzeň Denisa Majerová připsala další úspěch. Na víkendovém halovém mistrovství ČR v Praze získala stříbrnou medaili v pětiboji žen. Výkonem 3853 bodů zaostala 104 body za první Kateřinou Dvořákovou (dcerou bývalého desetibojaře Tomáše Dvořáka). Majerová ale překonala 25 let starý krajský rekord.

„Myslím, že rekord držela Helena Vinařová," řekla Denisa Majerová.

I když se kvůli neúčasti řady atletek boj o titul zúžil mezi mladé atletky, tak Majerová s druhým místem nepočítala. „Strašně moc mě to potěšilo a jsem spokojená," radovala se atletka.

Atletky soutěžily v běhu na 800 metrů, 60 metrů překážek, ve výšce, dálce a ve vrhu koulí. „Běh na 60 metrů překážek jsem čekala lepší, ale nic strašného to také nebylo," uvedla Majerová.

Nejlépe jí vyšla osmistovka. „V ní jsem měla halový osobní rekord 2:28 minuty a chtěla jsem doběhnout 2:26, ale nakonec to spadlo na 2:24,29 minuty, takže to mě mile překvapilo a nečekala jsem to. Ve výšce jsem vyrovnala osobní rekord 1,78 metru a čekám na překonání hranice 1,8 metru," popsala devatenáctiletá plzeňská atletka.

Spokojená byla už s výkony na nedávném mezistátním utkání. „Před ním jsem byla na víceboji v Jablonci a tam ty výsledky na první závod byly poměrně dobré, ale mezistátní utkání se mi povedlo o něco lépe. Vylepšila jsem si tam časy. Mezistátní utkání bylo příjemné a byla to nová zkušenost," vysvětlila Majerová.

Další úspěšnou vícebojařkou na halovém domácím šampionátu byla Barbara Píchalová, která v pětiboji žákyň vylepšila svůj krajský rekord na 60 metrů překážek na 8,76 sekundy. Zápisem do rekordní listiny je i jejích 3103 bodů, které stačily na sedmé místo.