Jedenácté mistrovství světa ve Ski & Golfu hostí v první půlce května znovu rakouské středisko Zell am See.

Moderní disciplínu kombinující obří slalom s golfem si stále víc užívají špičkoví sjezdaři i profesionální hráči golfu. Loňského šampionátu se zúčastnilo 250 závodníků z patnácti států světa.

A Koželuhovou v této nabité konkurenci připravila o titul jedna rána navíc v golfové části. Smůla.

Stejně jako při nedávném domácím šampionátu, kdy pětadvacetiletá Plzeňanka skončila těsně druhá za Karin Kotkovou.

Omluvou jí bylo, že velkou část zimní sezony strávila na golfové stáži v Americe, což se v lyžařské ouvertuře zákonitě projevilo.

Na největší konkurentky ztrácela Koželuhová po obřím slalomu šest, respektive deset ran. V kličkování mezi brankami si vedla lépe i její mladší sestra Tereza, která (ač juniorka) skončila na šampionátu čtvrtá.

„Ve Špindlerově Mlýně se jelo poprvé na kopci Stoh. To byla tehdy ledová hora a mě lyže neposlouchaly, jak bych chtěla. Ale vzhledem k tomu, jak málo jsem lyžovala, to nebylo zase tak špatné," bilancovala Koželuhová.

Věřila, že manko na soupeřky před sebou smaže při golfu. V areálu na Kunětické hoře odvedla sice solidní výkon, ale Kotkovou z čela nesesadila. Znovu o jedinou ránu.

„Nešla jsem špatně, ale školácky jsem nezvládla jeden pat. Z deseti centimetrů jsem nedoťukla míček do jamky, a to mě stálo vítězství," zlobila se na sebe.

Přetahování s Kotkovou bere jako nedílnou součást soubojů o domácí korunu ve ski & golfové kombinaci.

„Karin nemá nějaký super handicap, ale dokáže se vždy vytáhnout a já mám pak honičku, abych její náskok z lyží stáhla," připouští závodnice, která figurovala mezi desítkou nejúspěšnějších sportovců města Plzně za minulý rok.

Jako malá zkoušela leccos, krasobruslení, tenis, triatlon a nejvíc plavání.

V osmnácti letech bazén opustila a postupně přišla na chuť sjezdovému lyžování a golfu.

„Nejdřív golfu propadl táta a mě záhy chytil také. Možná i proto, že golf není jen o síle, ale i o technice úderů a ještě víc o psychice," vyznává se Koželuhová.

Jako nejlepší hráčka Golf Klubu Plzeň-Dýšina si loni zahrála na domácím hřišti turnaj prestižní European Ladies Tour (ELT).

„Byla to skvělá zkušenost, která mi hodně ukázala," hodnotila premiérovu účast.

„Hrát s profesionálkami znamená jít pořád na doraz. Zvládnout hřiště alespoň v paru (stanovený počet ran – pozn.). Nestačí zahrát skvěle sedmnáct jamek a na osmnácté vyhořet," říká.

A připouští, že svět profesionálního golfu ji láká.

„Je to výzva. Bavilo by mě to."

Jako klubová šampionka se zastavení ELT v Dýšině zúčastní i letos v červenci a navíc se objeví na pár turnajích nižší kategorie Access Series.

Proto vyrazila v zimě na tréninkový kemp na Floridu. A to rovnou ke golfovému guru Magnusi Karlssonovi, donedávna trenérovi profesionálky Jessicy Kordy.

Známého kouče poznala Koželuhová krátce už předtím, ale teď pod jeho dozorem trénovala šest týdnů.

„Z Magnuse jsem měla obrovský respekt. Je velmi přísný a chce, aby se spolupráce někam posouvala. Opraví vás jednou, dvakrát a potřetí pocítíte jeho nelibost. Naštěstí jsem holka učenlivá," usmívá se golfistka.

S Karlssonem pracovali hlavně na odpalu, na technice dlouhých úderů.

„Na hřišti i u videa. Rozfázované a popsané údery jsem si potom nahrané odvezla domů, navíc mohu Magnusovi kdykoliv zavolat o radu. Teď je to však hlavně o mně," ví Koželuhová.

Kromě sportu totiž ještě zvládá náročné studium na lékařské fakultě.

„Dává mi to zabrat a jsem tak trochu na vážkách – golf, nebo studium. Obojí naplno, zdá se, dělat nejde, tak uvidíme," říká sympatická sportovkyně.