„Pociťuji natěšení a nervozitu zároveň. Ze Světového poháru vím, že k absolutní špičce mi pořád hodně schází, a nedělám si přehnané ambice. Ale stále se zlepšuji a v Lahti chci zajet výkony na hranici svých možností," prohlásila rodačka z Postřekova, která doma hájí barvy plzeňského Sport Clubu.

Do mistrovství světa by měla Beroušková vstoupit v sobotním skiatlonu. Následně ji čeká desítka klasicky s intervalovým startem a na závěr závod na 30 km volnou technikou. „Předtím se jedou ještě štafety, ale o konkrétním složení týmu rozhodnou trenéři až na místě," uvedla dvojnásobná česká šampionka.

Před cestou na sever Beroušková ještě o víkendu závodila na OPA Cupu (kontinentálním poháru) v německém Zwieselu a na tratích pod Javorem zajela skvělé výsledky.

Už ve sprintu postoupila s přehledem do hlavního závodu a nakonec skončila sedmá. Jen horší čas v semifinále rozhodl, že ze třetího místa nepronikla do finálové rozjížďky. Další reprezentantka Sandra Schützová skončila jednadvacátá.
V následném souboji na 10 kilometrů volnou technikou pak Beroušková získala dokonce bronz.

V závodě dlouho vedla, ale nakonec skončila těsně třetí. Lepší byly pouze Němky Sofie Krehlová a vítězná Monique Siegelová, na kterou česká závodnice ztratila 5,4 sekundy.

„I tak se jedná zatím o nejlepší výsledek Kačky v její kariéře," pochválil svěřenkyni a přítelkyni zároveň trenér Vladislav Razým mladší. „Před startem v Lahti to byla skvělá generálka. Utvrdila se, že umí zajet jak klasiku, tak bruslařský závod. Na mistrovství světa může atakovat umístění v třicítce," uvedl člen známého lyžařského klanu.

Při nadcházejících bojích o světové kovy v Lahti bude na dálku držet palce nejen Kateřině, ale i staršímu bratrovi Alešovi.