„Je určitě dobré objíždět alespoň kritéria v Plzni, protože až začnou velké závody, tak budu trochu rozjetý,“ prohlásil 34letý profesionál týmu NTT Pro Cycling.

Doma se připravuje na restart koronavirem zastaveného kolotoče světových podniků té nejvyšší kategorie. Deštěm zmáčený závod byl pro Kreuzigera premiérou v běžícím Il Sano Cupu a na startu série se zkušený reprezentant ukáže i při úterním čtvrtém dějství. Velká cena VSP auto Plzeň, zastoupení Mercedes-Benz, tak příznivcům cyklistiky nabídne opět atraktivní podívanou.

Závodit by měl znovu i Petr Vakoč (Alpecin - Fénix), Daniel Turek (Israel Cycling Academy) nebo vítěz druhého dílu série Petr Kelemen (CCC Development). A právě mladý talent z Brnířova u Kdyně se netají touhou útočit opět na medailové pozice, jenže konkurence bude dnes na unikátním asfaltovém oválu početná a kvalitní.

„Přijede Dukla Praha s vítězem minulého dílu Nicolasem Pietrulou, kompletní tým Topforex – Lappiere, CK Příbram nebo CT Weber s Martinem Boubalem, který v minulých letech v Plzni často vyhrával. A vidět chce být i Sparta,“ avizuje s úsměvem Zdeněk Rubáš, sportovní ředitel na Rokycansku sídlící silniční stáje a hlavní organizátor série.

A protože se o Il Sano Cupu v cyklistické Evropě ví, tedy minimálně ve Francii a v Německu, vzroste rovněž počet zahraničních jezdců.

„Druhé místo Henri Uhliga z Rad Net Rose Teamu z předchozího dílu mělo zvuk, takže do Plzně dorazí jezdci z dalších německých týmů LKT Brandeburg a KED – Stevens Berlin,“ říká Rubáš.

Velká cena VSP auto Plzeň startuje v Doubravce na Lopatárně v úterý v 17 hodin soubojem žactva a kadetů na 22 km.

Po jejich dojezdu, cca v 17.30 hod. se rozjede hlavní závod mužů Elite na 60 okruhů (67 km), ženy a Masters (nad 40 let) jedou o deset okruhů méně. Boduje se v každém kole.

Diváci si budou moci znovu vsadit na vítěze závodu. Tipovací soutěž se uzavře 30 okruhů před cílem a při shodnosti tipů rozhoduje čas vítěze. Hraje se o 1000 Kč.