Vstup do utkání se lépe povedl mladíkům Lokomotivy. Dostali se do vedení 4:0 a čtyřbrankový náskok měli i v polovině zápasu.

Na začátku druhé půle zvýšili svůj náskok na 20:13 a v poklidu dovedli utkání do vítězného konce. „S výsledkem jsem dost spokojený, myslím si, že jsme hráli dobře. Před zápasem jsem byl trošku nervózní, ale kluci podali týmový výkon a zaslouženě vyhráli,“ těšilo trenéra Lokomotivy Pavla Čejku.

Hrající trenér Slavie Pavel Andrle měl z utkání rozporuplné pocity. „Kdo je trošku zasvěcen do pohárového systému, tak ví, o co šlo. Vítěz putuje v amatérských podmínkách k zápasu ve všední den do Karviné, což je plně profesionalizovaný klub. Pokud si pánové na svazu neuvědomí, že tenhle systém je naprosto nevyhovující pro amatérské podmínky, tak tyhle zápasy jsou úplně o ničem,“ uvedl.

„Sice jsme hráli bez čtyř hráčů základní sestavy, ale je pravda, že jsme mohli podat trošku důstojnější výkon,“ dodal Andrle.

Osmifinále Českého poháru: Slavia VŠ Plzeň – Lokomotiva Plzeň SCM 23:31 (13:17). Branky: Fait a Bejvl 6/1, Vejvoda 5/4, Homolka a Andrle 2, Houlík a Puhman 1 – Bečvář 8/2, Mezek 6, Knakal 5, Danielka 4, Schut 3, Bartoš a Vinkelhöfer 2, Pich 1.