Západočeši začali dobře a po první čtvrtině vedli o devět bodů. Následně ale hosté zabrali, snížili a zdramatizovali tak zápas.

„Do utkání jsme nastoupili bez Honzy Zemana a Martina Macha. Povedl se nám vstup a odskočili jsme v první čtvrtině na devítibodový rozdíl. Následně ale soupeř využil trochu naši pasivitu a zároveň byl úspěšnější v útoku, čímž snížil do poločasu náš náskok," vysvětloval trenér Plzně Erik Eisman.

Po třetí periodě svítil na světelné tabuli nerozhodný stav 63:63. Dramatický byl tak duel až do samotného závěru, v němž nakonec domácí tým naklonil misku vah na svoji stranu.

„Po pauze jsme znovu odskočili, ale pak to bylo podobné jako v první půli. V poslední části se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Pomohli nám ale naši střelci David, Aušprunk a Honomichl, kteří si vzali slovo. Pod košem kralovali Jarda Lejsek s Kubou Kojzarem, což nám pomohlo v závěru zápasu. Mohli jsme více rotovat sestavu a zbylo nám více sil. Dovedli jsme utkání do šťastného konce. Chci také poděkovat fanouškům, kteří nás hnali celý zápas za vítězstvím," mohl být spokojený plzeňský kormidelník.

Jeho tým čeká v dalším kole výjezd na sever, když se v neděli utká s Chomutovem. „Budeme chtít dohnat tréninkové manko, které máme kvůli virózám a pracovním povinnostem, a připravit se dobře na utkání s Chomutovem," dodal Eisman.

Lokomotiva Plzeň - Lynx Liberec 91:85
Čtvrtiny: 28:19, 15:20, 20:24, 28:22. Sestava a body Plzně: Jirák 9, David 23, Aušprunk 19, Lejsek 8, Froněk 6, Sůva 6, Honomichl 17, Winter, Kojzar.

close Tabulka basketbalové I. ligy - skupina západ info Zdroj: Deník/Dominik Rejthar zoom_in Tabulka basketbalové I. ligy - skupina západ