V prvním měření sil byli v této sezoně úspěšnější Západočeši, kteří na Moravě vyhráli 30:23. „Prohlížel jsem si záznam z toho utkání a nemyslím si, že by hrál Frýdek nějak špatně. Náš mladý mančaft si nedělal nějaké velké iluze o zisku bodů, hrál bez zábran a nutno říct, že dobře,“ vracel se k výkonu svých svěřenců trenér Plzně Vladimír Haber.

„Možná teď budeme naopak trochu pod tlakem. Body potřebujeme a to nás v poslední době brzdilo. Náš mladý tým zatím není zralý zvládat tyhle situace. Spíše zahrajeme dobře proti kvalitnímu soupeři, kde se body nečekají a nejsme pod psychickým tlakem,“ připomněl kouč výhru nad Karvinou a kvalitní výkon proti slovenskému Prešovu.

Lokomotiva Plzeň vs. Frýdek–Místek

dnes 18.00 hodin
Městská sportovní hala

Plzeň čekají do konce roku kromě dnešního duelu ještě tři utkání (venku Karviná, doma Bystřice, venku Hustopeče) a Haber si v těchto zápasech, včetně dnešního, přeje urvat šest bodů. „Možná, že je to vysoký cíl, ale my jsme zbytečně ztratili body se soupeři ze spodku tabulky. Musíme je tedy někde získat zpátky. Pokud se to nepovede, tak budeme mít problém se dostat do play off,“ byl si vědom kouč Lokomotivy.

Recept na úspěch trenér Plzně zná. „Na Frýdek vždycky platila dobrá obrana a rychlý útok. V tom prvním utkání jsme využívali jejich vysunutou obranu a dávali jim hodně branek z křídel. Linhart s Vinkelhöferem dali dohromady sedmnáct branek,“ vzpomínal Haber.

Druhý jmenovaný bude v sestavě Plzně stále chybět, do extraligového kolotoče se po třízápasové pauze naopak vrací kapitán Vojtěch Šik.