Šlo o jejich poslední domácí utkání ve skupině A2 Mattoni NBL v probíhající sezoně.

Celý zápas Lokomotiva vedla, po třech minutách 10:0 a ve 14. minutě 32:16. Jenže Chomutov se v dalším průběhu držel bodově na dostřel. Domácí ale vždy kontrovali a čtyři minuty před koncem vedli o dvanáct bodů 77:65.

„V závěru jsme přestali hrát aktivně, z naší strany to byl spíš chaos a vyvrcholilo to neproměňováním šestek,“ uvedl domácí kouč Dominik Feštr.

V koncovce obě sestavy předvedly několik lehkých ztrát, hostující Krakovič „zatloukl“ smeč jen do obroučky. Oba celky navíc nasbíraly více než čtyři týmové chyby a klíčové slovo tak měla úspěšnost trestných hodů. Tu Plzeňané neměli excelentní a padesát vteřin před koncem hosté snížil na tři body. I oni ale chybovali, Hemmy minul z trojkové vzdálednosti a Lokomotiva výhru uhájila. „Každý úspěch se počítá a jsem za něj samozřejmě rád, ale nebyli jsme daleko od prohry,“ dodal Feštr. V sobotu se Lokomotiva představí ve Svitavách a pak ji čeká šest duelů ve skupině play out.

Fakta: Loko Interconex Plzeň – Levharti Chomutov 79:74 (25:14, 46:37, 68:60). Nejvíce bodů: Pecka 20, Tóth 19, Vrubl 11 – Krakovič 19, Lowery 17/2, Pope 12/2. Fauly: 22:26. Trestné hody: 30/16 – 23/16. Pět chyb: 38. Kovanda. Trojky: 1:6. Rozhodčí: Viklický, Galajda, Baloun. Diváci: 100.