„Hosté hráli v první půli velmi agresivně v obraně a v útoku byli velmi disciplinovaní. Měli jsme problémy převzít kontrolu nad utkáním. Po poločasové pauze jsme se ale zvedli a povedlo se nám zvýšit až na dvouciferný rozdíl. Výborně zahrála trojice Aušprunk, Jirák a Zeman, kteří tým nastartovali. Potvrdili jsme tak i proti Opavě v předkole domácí neporazitelnost. Navíc v den zápasu se narodila Karlu Aušprunkovi dcera Ela. Vítězství bychom tak rádi věnovali jí a Karlovo rodině," řekl po zápase s Opavou plzeňský trenér Erik Eisman.

Soupeřem Lokomotivy ve čtvrtfinále play off bude Písek, s nímž se Plzeňané dvakrát utkali v základní části a dvakrát odešli poraženi. Jihočechům tak mají ve vyřazovacích bojích co vracet. Série hraná na tři vítězná utkání začne v pátek na palubovce Písku. Druhý duel se poté odehraje v neděli v západočeské metropoli od 17 hodin v Městské sportovní hale.

Plzeň - Opava B 90:71
Čtvrtiny: 25:25, 12:10, 25:17, 28:19. Sestava a body Plzně: Jirák 16, Aušprunk 23, Honomichl 8, Baselides 2, Zeman 9, Sůva 7, Klička 0, Novák 4, Winter 5, Kojzar 5, Lejsek 11, Froněk 0

Program čtvrtfinále play off: 1. zápas: pátek od 19 hodin: Písek - Plzeň, 2. zápas: neděle od 17 hodin: Plzeň - Písek.

Momentka ze zápasu Dobruška - Přeštice.
FOTO, VIDEO: Národní házenkáři z Tymákova trofej neobhájili, brali stříbro