„Byli jsme bohužel oslabeni o našeho nejlepšího hráče Karla Aušprunka. Navíc jsme do utkání vstoupili vlažně a soupeř vedl po prvním poločase o pět bodů. Po pauze jsme chtěli zrychlit hru a pokrýt hlavní střelce Olomouce. To se nám ale nepovedlo, když domácí dominovali ve střelbě z dálky a na doskoku, kde nás poráželi jejich pivoti. Domácí měli úspěšnost střelky z dálky kolem 60 procent, těžko jsme tak mohli pomýšlet na obrat. Olomouc zvítězila zaslouženě," uznal lodivod Plzně Erik Eisman, který si je vědom, že jeho tým už si nemůže dovolit další zaváhání.

„Musíme se z toho utkání ponaučit. Každopádně klíčová utkání nás čekají se Zlínem a s Opavou doma i venku. Pokud ale chceme postoupit do play off, už si nemůžeme dovolit takový herní výpadek jako teď. Jediní dva hráči, kteří snesli přísnější měřítko, byl Martin David a Martin Mach, což je ale málo," pokračoval zkušený kormidelník.

Trenér brankářů Rudolf Pejchar.
Místo aby cepoval gólmany, bojoval kouč o život

Další utkání sehrají Západočeši v pátek, kdy Lokomotiva přivítá od 19 hodin v Městské sportovní hale basketbalisty Zlína.

„Věřím, že se z toho oklepeme a dobře se připravíme na utkání se Zlínem. Chtěl bych zároveň touto cestou pozvat fanoušky, aby nás povzbuzováním hnali jako šestý hráč na hřišti," věří Eisman ve vysokou návštěvu.

Basketbal Olomouc - Lokomotiva Plzeň 97:67
Čtvrtiny: 24:21, 26:24, 18:10, 29:12. Sestava a body Plzně: Jirák 8, David 16, Honomichl 12, Mach 11, Lejsek 6, Sůva 4, Winter 3, Baselides, Kojzar, Zeman 7, Froněk.

První liga - skupina o 7. -12. místo.První liga - skupina o 7. -12. místo.Zdroj: Deník/Dominik Rejthar

Michal Tonar. Semifinále Českého poháru: Talent tým Plzeňského kraje - Brno, 15. února 2023.
Končí mi smlouva, snažím se využít každou minutu na hřišti, říká Michal Tonar