Lokomotiva vyhrála, Slavia a Košutka venku neuspěly

Plzeň – Všechny tři plzeňPlzeň – Všechny tři plzeňské celky ve druhé lize házené hrály venku. Uspěla pouze Lokomotiva Plzeň.ské celky ve druhé lize házené hrály venku. Uspěla pouze Lokomotiva Plzeň.

15.3.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

České Budějovice – Lokomotiva Plzeň 19:31 (8:16)

Duel předposledního týmu s prvním vyzněl jednoznačně. Lokomotiva si vypracovala solidní náskok už v prvním poločase. Ve druhé třicetiminutovce rozdíl narostl a nakonec Plzeň vyhrála rozdílem třídy 31:19. Devětkrát se trefil David Kroc.

Sestava a branky Lokomotivy: Košňar – Pašek 1, Zoubek 2, Šik 5, Zeus 2, Kroc 9/1, Tureček 1, Klekner 2, Danielka 1, Mareš 3, Křížek, Sedláček 5, Perník. Vyloučení: 3:3. ŽK: 3:2.

Třeboň – HK Slavia VŠ Plzeň 30:20 (15:7)

Na jihu Čech se hrál zápas sousedů v tabulce. Sedmá Třeboň díky vítězství vystřídala na šesté příčce právě plzeňskou Slavii. Hosté zápas nezvládli, domácí položili základ k zisku dvou bodů během první půle, kterou vyhráli 15:7. Na bodový zisk nestačil ani osmigólový příspěvek nejlepšího střelce utkání Jana Bejvla ze Slavie.
Sestava a branky Slavie: Brušák – Fait, Bejvl 8, Sloup, Kříž, Stuchl 2/1, Čiviš 4, Brčák 1, Rychna, Mjachký, Knakal 2, Vlk 1, Hörner 2. Vyloučení: 0:3. ŽK: 2:1.

Zruč nad Sázavou – Košutka 18:17 (13:10)

Plzeňský celek podruhé v řadě nezvládl zápas na půdě týmu z konce tabulky. Před dvěma týdny nechal oba body u posledních Budějovic a teď těsně padl ve Zruči. Košutce fungovala obrana, ale střelecky se jí nedařilo.

Sestava a branky Košutky: Háněl – Klik 4, T. Voves, D. Voves 2, Janoušek, Fronk, Kulíšek, Bartoš 3, Žilák 4, Suchý 1, Matoušík 1, Fousek 2/1, Tůma. Vyloučení: 3:3. ŽK: 2:1.

Ostatní výsledky: Dolní Cerekev – Vršovice 25:34, Sezimovo Ústí – Havlíčkův Brod 25:28, Libčice nad Vltavou – Praha 4 29:31.

Autor: Martin Švec

15.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
Praktici zavřeli.

Praktici dnes zavřeli

Hráči Viktorie na letišti. Ilustrační foto.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Škodovka prohrála, přesto je první

Litvínov, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň sice v úterním 14. kole prohráli na ledě posledního Litvínova po prodloužení 1:2, přesto se vyhoupli do čela extraligy  před Kometu. Obhájci titulu totiž vyšli naprázdno v Třinci, ale za Škodovkou zaostávají na začátku druhé čtvrtiny jen o skóre.