Domácí Lokomotiva Plzeň udolala Sokol pražský a postoupila tak do semifinále vyřazovací části první basketbalové ligy mužů, kde se střetne s Jindřichovým Hradcem.

Lokomotiva Plzeň – Sokol pražský 57:44 (17:17, 27:26, 39:40)

Nejlepší střelci: Drobný 15/3, Kovanda 11, Eisman 11/3, Frána 6, Šverma 6 – Kulich 13/1, Mastný 7, Hlaváček 6, J. Tomas 6. Fauly: 22:26, trojky: 5:3, trestné hody: 27/14: 14/7, rozhodčí: Vondráček, Pilný, diváků: 350.

Kdo přišel na rozhodující utkání do hlediště, rozhodně nelitoval. Od první minuty se hrálo s maximálním nasazením s důrazem na práci obran. Hosté začali lépe a vedli 7:0, pak se hra začala vyrovnávat a domácí dokázali už v první desetiminutovce srovnat skóre. Ve druhé čtvrtině Lokomotiva ve 14. minutě získala šestibodový náskok, ale houževnatí hosté snížili na rozdíl jediného bodu. Třetí dějství opět přineslo urputný boj, ve kterém si žádný z celků nevypracoval více než čtyřbodový náskok. Domácím se nedařilo uvolňovat podkošové hráče a bylo jasné, že o všem se rozhodne v závěrečné desetiminutovce.

V ní byl ještě ve 35. minutě stav 46:44, ale pak se postupně trefili Kovanda, Drobný a Frána a hosté už nenašli síly na zvrat v utkání. Po taktických faulech soupeře Lokomotiva dokázala proměňovat trestné hody, a rozhodla tak o své výhře. Poslední čtvrtinu dokázali domácí vyhrát 18:4!

„Rozhodla naše větší vůle po vítězství. Na náš tlak v obraně jinak výborní hosté už nedokázali v závěru reagovat,“ spokojeně po zápasu dodal plzeňský trenér Miroslav Janiurek.

Ostatní výsledky čtvrtfinále play off: Ústí nad Labem – BA Sparta 72:69, Vyšehrad – Chomutov 89:82, Jindřichův Hradec – Proton Zlín 84:81.

Složení semifinálových dvojic: Lok. Plzeň – J. Hradec, Ústí n. L. – Vyšehrad, první dva zápasy se hrají v Plzni a v Ústí 18. a 19. dubna.