„Úvodní zápas Liberec prohrál po velkém boji v Praze a my jsme věděli že se v premiérovém utkání před domácími fanoušky budou chtít předvést. Po strastiplné cestě jsme byli celou úvodní čtvrtinu nekoncentrovaný a hloupými ztrátami jsme dovolili soupeři odskočit na rozdíl deseti bodů," nebyl spokojený plzeňský trenér Jaroslav Lejsek.

Fotbalisté Jiskry Domažlice při děkovačce věrným fanouškům, kterých na pohárový zápas s Jabloncem dorazila téměř tisícovka.
Domažlice sahaly po senzaci. Prohra na penalty má pachuť, hlesl Horváth

Jeho svěřence probral až následný time out. „Od této chvíle jsme se začali prezentovat jako v úvodním duelu. Povedlo se nám srovnat do konce první čtvrtiny a do poločasu jsme šli s pohodlným vedením. Stejně jako v úvodním utkání jsme několikrát dokázali odskočit, ale zbytečné chyby v přechodu vždy dostali soupeře na dostřel 7 bodů. V poslední čtvrtce už jsme dobře bránili a dovolili soupeři pouze 10 bodů," řekl Lejsek k průběhu utkání.

Ten tak mohl být nakonec spokojený. „Jsem hlavně rád za důležitou výhru na začátku sezony. V Liberci se v uplynulém ročníku natrápilo dost favoritů a myslím, že to tak bude i letos. Mladí kluci v čele s Chválou, Novákem a Jirákem ukázali, proč se stávají stavebními kameny našeho týmu. Dobře doplňují stálice Aušprunka s Davidem. Zjištění, že i když se jim střelecky nedaří, jak jsme zvyklí, máme druhou a třetí možnost kam sáhnout, je příjemné," dodal lodivod Lokomotivy.

V dalším utkání se Plzeňané představí na domácí palubovce v Městské sportovní hale, kde v pátek přivítají od 19 hodin Sokol Pražský.

Liberec - Lokomotiva Plzeň 61:82
Čtvrtiny: 17:17, 16:21, 18:20, 10:24. Sestava a body Plzně: Chvála 16, David 10, Aušprunk 12, Novák 5, Zeman 6, Sůva 5, Jirák 17, Klička 2, Baselides 3, Kojzar 0, Mach 6, Kohout 0.

Mezi rezervou Rapidu a Roudnou to vřelo v městském přeboru. Padly celkem čtyři červené karty.
Na Rapidu tekly nervy, padly čtyři červené karty