Souboj mezi dvěma kvalitními celky byl z celkového ho hlediska vyrovnaný. Lokomotiva dobře vstoupila do zápasu a po první čtvrtině vedla už o šest bodů. Jenže hosté se nevzdali a výborným výkonem ve druhé části první poloviny dokázali skóre vyrovnat, a pak dokonce i otočit.

Před závěrečnou pasáží klání tak vstupoval Písek s tříbodovým vedením 55:52. Domácí borci se ale při pohledu na mírně negativní čísla na světelné tabuli zdravě naštvali a heroickým výkonem dokázali utkání strhnout ve svůj prospěch.

„Povedl se nám vstup do zápasu. V první čtvrtině jsme hráli dobrý tempobasket s rychlém přechodem do útoku. Pak jsme ale zbytečně drželi míč a hráli až moc individualisticky, za což nás soupeř potrestal. Pak jsme ale opět zvýšili tempo a v jednu chvíli vedli až o jedenáct bodů. Soupeř poté sice snížil, ale vítězství jsme si už pohlídali,“ uvedl k utkání kouč Plzně Erik Eisman. „Nejlepším hráčem zápasu byl Honza Zeman,“ dodal.

Lokomotiva Plzeň - Sokol Písek 79:77

Průběh utkání: 21:15, 35:37, 52:55. Rozhodčí: Kejklíček, Petrák. Diváci: 50. Sestava a body Plzně: Vyleta 3, Karlíček 3, Baselides, David 16, März 10, Doljak, Suchý 4, Mach 3, Mašek 3, Lejsek 10, Zeman 19, Honomichl 7. Trenér: Erik Eisman.