Na severu Čech se odehrála dramatická bitva, která měla opět typický charakter stejně jako předchozí dva duely v Plzni. Namísto pohledného útočného basketbalu byl k vidění spíše souboj o každý kousek palubovky.

Oba týmy se od úvodu střídaly v těsném vedení. Domácím dělala problémy obrana Frány, který během první čtvrtiny zaznamenal deset bodů. Hosté v úvodu rovněž lépe doskakovali. U domácích se v první polovině zápasu střecky výrazněji prosazoval jen McFadden, který stejně jako Frána za prvních dvacet minut nastřílel 14 bodů.

Vstup do druhého poločasu se lépe vydařil Severočechům, kteří si postupně vypracovali slibný desetibodový náskok. Lokomotiva však rychle snížila díky třem rychlým košům Kovandy. Hosté postupně snižovali náskok. Mařík těsně před koncem vyrovnal a bitva pokračovala.

V prodloužení domácí vedli už pětibodovým rozdílem, po jejich chybách ale nejdříve snížil Honomichl a následně vyrovnal trojkou z protiútoku Kubizňák. McFadden pak proměnil pouze jeden ze dvou trestných hodů. Plzeň měla šanci na poslední útok, který úspěšně zakončil čtyři vteřiny před koncem Frána. Poslední pokus domácím z dálky už nevyšel a Lokomotiva tak mohla začít slavit postup do finále play off.

BK Ústí nad Labem - Lokomotiva Interconex Plzeň 93:94 po prodloužení (20:21, 37:35, 65:61, 79:79). Konečný stav série: 0:3. Nejlepší střelci: Hejl 25/5, McFaden 19/2, Hanzlík 10/2, Žampach 9/1, Kramný 7/1, Fohler 7, – Frána 23, Kovanda 13, Kubizňák 12/4, Dvířka 11/3, Mařík 11/1, Šverma 9/1. Honomichl 8, Suchý 5/1, Mandík 2. Fauly: 28:24. Trojky: 12:10. Trestné hody: 26/19:39/24. Rozhodčí: Vondráček, Hošek, Znamínko. Diváci: 800.