Zlepšeným výkonem ve druhé třicetiminutovce rozhodli házenkáři Lokomotivy Plzeň o svém včerejším domácím vítězství 31:17 nad Kopřivnicí.

Vstup do utkání vyšel lépe domácí Lokomotivě, ale na jejich dvoubrankové vedení odpověděla Kopřivnice čtyřmi přesnými zásahy. Jedno až dvoubrankové vedení si hosté udržovali až do 24. minuty. Potom Plzeň otočila třemi brankami vývoj utkání na 10:8 a v polovině zápasu to bylo 11:10 ve prospěch Lokomotivy.

„S výkonem z úvodu utkání nemůžu být spokojený. Nedodržovali jsme stanovenou taktiku a neproměňovali vyložené šance,“ uvedl po utkání plzeňský trenér Vladimír Haber.

Do druhého poločasu nastoupila Plzeň jako vyměněná. „O přestávce jsem v kabině trochu zvýšil hlas a připomněl kluků, co jsme chtěli hrát. A zafungovalo to výborně,“ pokračoval domácí kouč.

Ve 45. minutě byl stav utkání 17:13 pro domácí borce, kteří v následujících osmi minutách rozpoutali pravou kanonádu. Sérií devíti branek v řadě utekli soupeři až na 26:13 a o vítězi nebylo pochyb. Plzeň dovedla zápas k zaslouženému vítězství 31:17.

„Když budeme v dalších zápasech hrát tak jako proti Kopřivnici ve druhém poločasu, tak se o účast v play off nemusíme obávat,“ byl přesvědčen Haber.

Trenér hostů byl po utkání zklamaný. „Nezbývá mi nic jiného než poblahopřát soupeři k výraznému vítězství. My jsme dokázali plnit to, co jsme si řekli že budeme hrát, zhruba dvacet minut. To jsme soupeře nepouštěli rychlého přechodu do útoku a do zakončování z druhé vlny. Vedli jsme 7:5 a vypadalo to, že bychom tu mohli odehrát důstojnou roli,“ řekl po utkání trenér Kopřivnice Miroslav Bartoň.

„Náš stroj se ale potom zasekl, domácí gólman zavřel branku a naši střelci ztratili jistotu,“ dodal Bartoň.

Lokomotiva Plzeň – KH Kopřivnice 31:17 (11:10). Nejvíce branek hostů: Hanzelka 5, Gřes 3/2. Rozhodčí: Novák, Kohout. Sedmimetrové hody: 3/3:5/3. Vyloučení: 5:3. Diváci: 750.

Sestava a branky Lokomotivy: Kurial – Kalaš 2, Šetlík 3, Bečvář 6, Šik 1, Zeus 4, Klíma 1, Soukup, Vinkelhöfer 4, F. Tureček 8/3, Blecha, Linhart 2.