K pátečnímu utkání nastoupila Lokomotiva bez několika stabilních článků sestavy a očekávalo se tak vyrovnané utkání. Sokol Pražský měl na svém kontě jen jednu výhru, ale podle výsledků odehráli několik vyrovnaných zápasu, které prohráli až v koncovce.

První minuty patřily navrátilci do sestavy Václavu Honomichlovi, který prvními osmi body donutil hostujícího trenéra k time outu. Mladý bojovný tým z Prahy ale nepřijel v dobré pohodě a po další šnůře se úplně zlomil. Po polovině zápasů tak Plzeňané vedli o 20 bodů. Domácí pokračovali v dobré hře i po přestávce a jejich vítězství tak narostlo až na konečných 92:53.

Marně se zlobil plzeňský útočník Tomáš Chorý, jeho gól po intervenci VAR neplatil. Plzni se nezdály jiné souboje.
Viktoria podala protest proti výkonu rozhodčích v zápase Karvinou

„Jsem rád, že jsme si před domácím publikem trošku napravili reputaci. Venca Honomichl dodává mladým klukům sebevědomí a trošku klidu a bylo příjemné, že se vrátil. I když výsledek tomu neodpovídá, udělali jsme spoustu chyb, na které je potřeba se zaměřit. Jsem ale rád při pohledu na technický zápis, protože jak rozložení bodů, tak odehrané minuty, jsou podobné, jak jsme si před sezonou představovali," mohl být spokojený plzeňský trenér Jaroslav Lejsek.

Lokomotiva Plzeň - Sokol Pražský 92:53
Čtvrtiny: 26:8, 19:13, 28:15, 19:17. Sestava a body Plzně: Mach 9, David 7, Honomichl 20, Zeman 6, Paidar 3, Sůva 9, Baselides 4, Chvála 7, Klička 14, Vlášek 2, Kojzar 9, Froněk 2.

Tabulka basketbalové I. ligy - skupina západTabulka basketbalové I. ligy - skupina západZdroj: Deník/Dominik Rejthar

Viktoria Plzeň B (na archivním snímku ze zápasu s Robstavem) se po třech remízách dočkala tříbodového zisku, rezervu Českých Budějovic porazila 2:1.