Svěřenci trenéra Davida Zdeňka přitom do zápasu vstoupili velice dobře a již po pár minutách hry se ujali vedení 8:1. „Ten úvod byl opravdu výborný, díky němu jsme nad soupeřem dlouho měli náskok," radoval se Zdeněk.

Velkou zbraní v prvním poločase byla pro Lokomotivu úspěšná střelba za tři body. Dokázala do koše soupeře nastřílet rovnou sedm trojek.

Pražský celek se ovšem zmátořil. „Ve druhém poločase nám to už moc nešlo, soupeř se na nás bodově dotáhl a přibližně od 25. minuty to byl vyrovnaný souboj," popisuje jeden z hráčů Kamil Říha.

USK poté dokázalo vyrovnat na 69:69 a zápas už se blížil do prodloužení. Plzeňští ovšem měli možnost ho rozhodnout. „Poslední střelu zápasu jsme měli my, bohužel jsme ji ale nedokázali proměnit," litoval trenér David Zdeněk po utkání.

Za vyrovnaného stavu po čtvrté čtvrtině dospělo utkání ve sportovní hale Folimanka do prodloužení, v němž už se ale hráčům Lokomotivy Plzeň moc nedařilo.

„Nedokázali jsme si vytvořit pořádné střelecké pozice," mrzelo Kamila Říhu. Podle jeho slov bylo několik akcí překombinovaných. „A kvůli tomu jsme často stříleli pod tlakem 24 vteřin," říká.

Pražský tým se v nastaveném čase ujal vedení a byl na koni. Díky tomu posléze svému soupeři odskočil až na tři body a náskok už nepustil.

„To byl pro ně velice důležitý moment. Závěr už si poté zkušeně pohlídali a díky tomu zvítězili dohromady o čtyři body," doplnil hodnocení Kamil Říha.

Michal Belšán