„Očekávám hodně tuhý boj. Písek je srdnatý celek, který hraje nepříjemný a důrazný basket založený na rychlosti a dynamice," vyhlíží utkání trenér Plzně David Zdeněk.

Navzdory tomu, že jsou písečtí Sršni na posledním místě se skóre 944:1009 (jen pro srovnání – Plzeň je sedmá a má skóre 788:782), neočekává kouč nic lehkého. „Potřebují sbírat body, aby se vyhnuli bojům o udržení. Budou bojovat o každý míč, budou hrát tvrdě a velmi důrazně. My se s tím musíme popasovat," upozorňuje.

Plzeňští navíc naposledy hráli 9. prosince, kdy doma podlehli lídrovi tabulky z Hradce. „Bude to i hodně o fyzických silách a přesnosti. Čeká nás zajímavý zápas, doufám, že ho zvládneme," říká David Zdeněk.

Velkou oporou Písku je Petr Šlechta, na nějž si Západočeši zcela jistě budou muset dát pozor. Vždyť v prvním vzájemném zápase jim nasázel 34 bodů… „Je to vynikající hráč. Průměrně sbírá okolo 30 bodů a podává vynikající výkony, je schopen jich klidně nasbírat v jednom zápase i 40. Musíme ho co nejvíce odříznout a eliminovat," ví kouč.

Plzeň přesto vzájemný zápas dokázala vyhrát 94:91 v prodloužení. „Tehdy jsme odehráli fantastickou první půli, ta druhá zase byla dost bídná, ale v prodloužení jsme se sebrali," vzpomíná na zápas Zdeněk.

K dispozici by měl mít kompletní tým. „Věřím tomu, že všichni budou k dispozici," hlásí.