Lokomotiva přivezla ze severu dvě výhry

Plzeň - Prvoligoví basketbalisté Lokomotivy Interconex Plzeň v dalším dvojkole přivezli dvě cenné výhry ze severu Čech. Nejprve přehráli Ústí nad Labem, ve druhém střetnutí Litoměřice a upevnili si vedení v soutěži.

21.12.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Plzeňský tým má ještě odložené utkání doma se Zlínem k dobru, navíc Moravané i Jindřichův Hradec v tomto dvojkole jednou prohráli, a tak má Lokomotiva už jako jediná na svém kontě pouhé tři porážky.

BK Ústí nad Labem – Lokomotiva Interconex Plzeň 80:89 (27:24, 46:42, 55:66). Nejlepší střelci: McFaden 28/3, Holešovský 16/3 – Frána 27/1, Dvířka 21/5, Velenský 11, Kovanda 11. Fauly: 24:15, trojky: 11:9, trestné hody: 12/11:26/16, rozhodčí: Neuman, Kuřitka.

V souboji třetího celku tabulky s prvním postrádala proti posíleným Severočechům Honomichla, který vypomáhal v extraligové soutěži starších dorostenců. Oba celky myslely od prvních minut spíše na útok, a tak diváci mohli zhlédnout v první čtvrtině řadu vydařených akcí.

Domácí, skvěle dirigováni Američanem McFadenem a střelecky disponovaným Holešovským, si sice vytvořili čtyř až šestibodový náskok, ale více jim hosté nedovolili. Ve druhé čtvrtině přešla Lokomotiva na zónovou obranu a postupně zastavila tlak domácího týmu. Plzeňský tým postupně přebral iniciativu a ve 23. minutě šel poprvé do vedení 49:47. Prvním z klíčových momentů velice kvalitního duelu bylo vyfaulování McFadena ve 28. minutě, druhým pak hostující šňůra 13 bodů v řadě mezi 32. až 36. minutou, kterou nastartoval trojkovým pokusem Frána. Hosté odskočili na devatenáctibodový rozdíl 81:62 a utkání následně dovedli do vítězného konce.

Slavoj BK Litoměřice – Lokomotiva Interconex Plzeň 59:79 (17:24, 36:42, 51:60). Nejlepší střelci: Krupka 18, Bruzl 10/2 – Kovanda 26, Dvířka 16, Frána 14, Velenský 10. Fauly: 23:22, trojky: 3:3, trestné hody: 10/10:29/22, rozhodčí: Jeřáb, Linhart.

Nováček soutěže začal nebojácně a v první polovině utkání držel proti vedoucímu celku tabulky přijatelný rozdíl. Lokomotiva, které chyběli kromě Honomichla ještě Kubizňák se Švermou, hrála s pouhou osmičkou hráčů v úvodu až příliš profesorsky. Nedůrazně bránila a přišla i řada ztrát míčů.

Po přestávce se však začala projevovat daleko větší zkušenost a převaha podkošových hráčů Frány s Kovandou. Náskok začal postupně narůstat a hosté v pohodě vybojovali 13. výhru v letošním ročníku soutěže. Po novém roce hraje Lokomotiva 9. a 10. ledna na domácí palubovce s Libercem a Trutnovem.

Autor: Pavel Pomp

21.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

Disco tanec v Lokomotivě

Plzeň – Soutěž startuje v neděli v 8:30 hodin.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Opilý řidič havaroval u Chotíkova. Nikdy si přitom neudělal řidičák

Plzeňsko - Posilněn alkoholem a bez řidičského průkazu usedl za volant jednatřicetiletý řidič, který v noci na sobotu havaroval u Chotíkova na Plzeňsku. Kromě toho, že nadýchal bezmála dvě promile, se ukázalo, že nikdy nevlastnil řidičák.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.