První zápas smolně prohrály, ve druhém si již domácí výhru pohlídali. Lokomotiva ve skupině II vybojovala na palubovce lídra v Havlíčkově Brodu jednu cennou výhru.

TJ Ostrava – Slavia VŠ Plzeň 3:2 (-17, -24, 20, 18, 13) a 3:0 (15, 20, 25). Slavia: Valková, Mezuliánková, Jandová, Velíšková, Schveinertová, Keplová, libero Forejtová. Střídaly: Neumannová, Abrahamová, Tomášková, Maroušková.

Slávistkám vyšel začátek zápasu a získaly první dva sety pro sebe. „I v dalším průběhu jsme měli mírnou herní převahu, ale vlastními chybami v závěrech setů jsme si nechali vítězství utéct. Projevila se zde především větší zkušenost domácích,“ popsal první zápas trenér Slavie Josef Forejt. Druhý duel začaly Plzeňanky pod dojmem ztraceného prvního zápasu špatně, zlepšily se až od druhého setu, ale domácí si už výhru nenechali vzít.

Ostatní výsledky: KP Brno – Olymp Praha 1:3 a 1:3, Prostějov – Madeta 3:2 a 3:2.

Havlíčkův Brod – Lokomotiva Plzeň 3:2 (-11, 22, 11, -28, 12) a 1:3 (-15, 14, -16, -19).

Lokomotiva: Ulčová, B. Sakařová, Illetšková, Mikulová, Härtelová, Faitová, libero Nat. Vlasáková. Střídaly: Duspivová, Kurková, Michalcová.

Kadetky Lokomotivy jely na půdu lídra s cílem alespoň jeden zápas vyhrát a udržet si druhé místo zaručující postup do skupiny o konečné 5. – 8. místo. „Čekali jsme těžké zápasy, a to se potvrdilo. V prvním jsme snadno získali první set, ale pak se domácí chytli a po velkém boji utkání vyhráli,“ uvedl trenér Aleš Straka.

Ten do druhého zápasu postavil na pozici nahrávačky Duspivovou a ta se mu odvděčila výborným výkonem. „V útoku se dařilo Härtelové, ale družstvo jako celek podalo kolektivní výkon a nakonec slavilo zaslouženou výhru, které si velmi cením,“ zhodnotil vítězný duel plzeňský kouč.

Ostatní výsledky: Frýdek-Místek – Řepy 3:0 a 3:2, Přerov – Kometa 2:3 a 0:3.