Až do desátého kola museli basketbalisté plzeňské Lokomotivy čekat na první domácí vítězství. Do Městské sportovní haly na Slovanech přijel pražský výběr GBA, který měl před samotným zápasem stejnou bilanci jako plzeňští borci – čtyři výhry a pět proher. Basketbalová veřejnost tak očekávala vyrovnanou bitvu.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří si v první čtvrtině zápasu vytvořili osmibodový náskok. I ve druhé části první poloviny utkání měli navrch Pražané. V poločase svítil na ukazateli skóre výsledek 46:37 v jejich prospěch. Ve třetí čtvrtině ale přišel zlom a dokonalý obrat domácích basketbalistů, kteří své příznivce svým výkonem doslova zvedali ze sedadel. Do poslední čtvrtiny už totiž Západočeši vstupovali s vedením 60:58.

V závěrečné pasáži zápasu si Lokomotiva Plzeň své vedení již pohlídala.

„Jsme rádi, že jsme po delší době zvítězili na domácí palubovce. Hlavně kvůli našim fanouškům. První poločas ale nebyl optimální, zejména v defenzivě. Dostali jsme totiž skoro padesát bodů. Ve druhé polovině zápasu jsme se ale zvedli. Hlavním faktorem byl výkon Ondřeje Märze, který všechno oživil a díky němuž se vytvářel volný prostor pro Martina Davida, který měl v tomhle zápase vysoké procento úspěšnosti střelby za tři body,“ uvedl trenér Plzně Erik Eisman, jehož svěřence čeká již dnes (od 19 hodin) utkání 6. kola Českého poháru proti píseckým Sršňům.

„Doufám, že se nám podaří navázat na výkon z druhého poločasu proti GBA a uspějeme. Velkou motivací je fakt, že pokud tento duel zvládneme, utkáme se pak na domácí půdě s Nymburkem, nejlepším českým basketbalovým klubem, který je ostřílený také v Evropě,“ dodal na závěr Eisman.

Lokomotiva Plzeň - GBA 82:77
Průběh utkání: 15:23, 37:46, 60:58. Rozhodčí: Ulrych, Renc. Komisař: Buršík. Diváci: 120. Sestava a body Plzně: Vyleta, Karlíček 4, David 31, Král, Doljak, Suchý, Mach 5, Vondra, Lejsek 4, März 19, Zeman 12, Honomichl 7. Trenér: Erik Eisman.