Od prvních minut se vývoj zápasu odehrával výhradně v režii Západočechů. Ti po první čtvrtině vedli o osm bodů a jejich náskok postupně narůstal. Plzni se nakonec povedlo dosáhnout 100 bodů, když se patnáct vteřin před koncem trefil Matěj Sůva povedenou střelou za tři body

„Nastoupili jsme bez několika hráčů, které ale nahradili extraligoví dorostenci. Do utkání jsme vstoupili dobře a od začátku jsme využívali výškovou výhodu našich pivotů. K tomu se přidala dobrá úspěšnost z perimetru a rychlý přechod do útoku. Do poločasu jsme si vypracovali dvouciferné vedení, které narůstalo ve druhé půli. Zaslouženě jsme zvítězili," hodnotil utkání trenér Lokomotivy Erik Eisman, jehož potěšila výborná produktivita jeho svěřenců.

Jakub Pour si proti Olomouci odbyde obnovenou premiéru v dresu Škodovky.
Proti Olomouci vyrukuje navrátilec Pour v první lajně, Sedlák v Plzni skončil

„Dařila se nám trojkoví střelba, kde jsme měli úspěšnost padesát procent. Nejvíce se dařilo Martinu Davidovi, který vsítil 33 bodů. Sekundoval mu i Venca Honomichl a celkově všichni odvedli dobrý výkon," dodal spokojený plzeňský kormidelník.

Další zápas sehrají Plzeňané v pátek, kdy v Městské sportovní hale přivítají od 19 hodin Basketbal Polabí. Rezerva extraligového Nymburka ztrácí na Lokomotivu pouhý jeden bod. Očekávat se tak dá vyrovnaná bitva.

SP Basket - Lokomotiva Plzeň 73:100

Čtvrtiny: 19:27, 21:25, 13:28, 20:20. Sestava a body Plzně: David 33, Aušprunk 15, Honomichl 17, J. Zeman 7, Froněk 2, Fremr 0, Sůva 12, Klička 2, Novák 2, Winter 3, Baselides 5, Kojzar 2.

NEPOZNALI PŘEMOŽITELE. Plzeňané Ondřej Kydlíček (vlevo v bílém) a Josef Reindl (vpravo v bílém) zvládli všechny zápasy na Svobodově memoriálu a poprvé v historii ho vyhráli.
Kydlíček s Reindlem ovládli memoriál a spravili si chuť