Lokomotiva poslední duel vyhrála

Zlín, Plzeň – Basketbalisté Lokomotivy Plzeň se se sezonou rozloučili výhrou. V posledním kole barážové skupiny dokázali ve Zlíně porazit domácí Proton pětadvacetibodovým rozdílem 82:57.

21.5.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Úspěch ovšem nezměnil fakt, že po dvouletém působení v Mattoni NBL nejvyšší soutěž Lokomotiva opouští. Právo účasti startu v novém ročníku si vybojovaly celky Opavy a Jindřichova Hradce.

Hostující tým vstoupil do sobotního klání v pohodě, brzy vedl 12:2 a udával tempo hry. Střelecky se začalo dařit Peckovi, přidali se i další a již po deseti minutách získali Západočeši uklidňující náskok.

Ve druhém dějství si vedení osmi až desetibodové stále udržovala Lokomotiva. Té se dařil rychlý protiútok a i přes enormní snahu domácího celku získat první barážovou výhru diktovali vývoj utkání svěřenci trenéra Dominika Feštra.

Zlín se pokusil ještě o zvrat, ve třetí čtvrtině snížil na rozdíl šesti bodů, ale více mu již Plzeňané nedovolili.

Ještě do třicáté minuty si díky dobré obraně vypracovali čtrnáctibodové vedení.

Herní pohoda se následně přenesla do závěrečné čtvrtiny, kterou nakonec vyhráli hosté 21:10 a baráž zakončili bilancí 2 výher a 4 porážek.

Výhra Plzně byla naprosto zasloužená, ale zklamání nad sestupem samozřejmě zmizet z hráčů nemohlo.

„Jsem rád, že jsme nepovedenou baráž zakončili vítězstvím a neskončili ve skupině poslední," uvedl trenér Plzně Dominik Feštr. „Z kluků spadla tíha zodpovědnosti a předvedli výkon, jakým jsme se prezentovali zhruba před dvěma třemi měsíci. Výborně bránili, dávali jsme z rychlých akcí snadné koše, hrálo se s chutí. Kromě pasáže ve třetí čtvrtině, kdy domácí snížili na šest bodů, jsme měli i díky výbornému začátku celé utkání pod kontrolou."

V dalším duelu posledního kola baráže uspěla rovněž v sobotu v Jindřichově Hradci Opava poměrem 89:77.

Autor: Karel Popel