Před tímto duelem měli oba soupeři shodnou bilanci dvou výher a třech porážek. K zápasu odjížděli Plzeňané již s dlouholetou oporou Václavem Honomichlem, ale zároveň oslabeni o hlavního trenéra Jaroslava Lejska, který si plnil klubové povinnosti na mezinárodním turnaji EYBL U17 v Lotyšsku.

Průběh zápasu byl vyrovnaný, kdy se vedení přelévalo z jedné strany na druhou a každá ztráta nebo souběh ztrát by byl pro vývoj zápasu fatální. V poločase udržovali domácí mírné vedení 40:37. V dalším průběhu byl dále zápas jak na houpačce. Lokomotivě se ale vydařil závěr utkání, kdy trefila dvě důležité trojky a domácí v rychlé snaze kontrovat byli nepřesní. Závěr si již Plzeň zkušeně pohlídala a dosáhla tak kýžené výhry, čímž přerušila nepříjemnou bilanci porážek.

Viktoriáni odletěli do Chorvatska, kde je čeká Dinamo Záhřeb.
Viktoriáni odletěli do Záhřebu, na cestě Evropou vyzvou šampiona Chorvatska

Do zápasu jsme šli s určitým taktickým plánem opírající se o zónové řešení obrany jak v přechodové fázi, tak na obranné polovině. S tím, že obrovský důraz byl kladený na veškeré činnosti spojené s doskokem. Výsledná výhra byla potvrzením tohoto plánu a za předvedený výkon hráčům děkuji. Negativem zápasu a důsledek jeho naprosté vyrovnanosti byli nižší, případně žádné minuty pro hráče v širší rotaci," hodnotil duel asistent trenéra Libor Ženíšek.

Radotín - Plzeň 70:80
Čtvrtiny: 17:20, 23:17, 18:19, 12:24. Sestava a body Plzně: David 11, Honomichl 24, Kojzar 17, Zeman 4, Paidar, Mach 10, Chvála 8, Novák 1, Winter 0, Jirák 3.

Václav Pech (vpravo) se spolujezdcem Petrem Uhlem po triumfu na Invelt Rallye Pačejov.
Český matador Pech na světové rallye. U trati jako divák, směje se