O osudu utkání se rozhodlo až v jeho samotném závěru. Domácí Jičín sice vedl již 26:20, ale Lokomotiva hnána dopředu především neúnavným Šetlíkem nesložila zbraně a dvě minuty před koncem zápasu srovnala na 28:28.

Poslední slovo ale patřilo domácím. Patnáct sekund před závěrečným hvizdem dostali výhodu sedmimetrového hodu a nejlepší střelec utkání Král stanovil skóre zápasu na závěrečných 29:28 pro Jičín.

I přes prohru byl plzeňský trenér Vladimír Haber s výkonem svých svěřenců vcelku spokojen. „Bylo to velmi pěkné utkání. V závěru jsme byli blízko vítězství, ale taktickými chybami jsme se připravili alespoň o bod. Jsem spokojen s výkony mladých hráčů v čele s Bečvářem. Škoda, že se nám v prvním poločase zranil Tureček, ten nám potom chyběl,“ uvedl kouč Lokomotivy.

Ronal Jičín – Lokomotiva Plzeň 29:28 (15:12). Nejvíce branek Jičína: Král 10/6, Brykner 7, Lepieš 4. Vyloučení: 6:10. Sedmimetrové hody: 10/7:1/0. Vyloučení: 6:10. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Diváků: 550.

Sestava a branky Plzně: Broško, Vlnař – Setlík 7, Bečvář 6, F. Tureček 5, Zeus 4, Šik 3, Soukup 2, Linhart 1, Kalaš, Blecha, Klíma, Houdek,Vinkelhöfer.