První čtvrtina zápasu byla velmi vyrovnaná, Plzeň ji ale dokázala vyhrát o dva body. „Pak začala mít naše hra lepší kvalitu a zejména díky větší aktivitě na útočné polovině jsme získali šestibodové vedení," pochvaloval si hlavní trenér Lokomotivy David Zdeněk.

Dařilo se opět především útočné opoře Václavu Honomichlovi. Ten nejenže nasbíral znovu nejvíce bodů – 26, ale zároveň herně vynikal. „Opět prokázal svoji sílu ve hře jeden na jednoho," chválil ho trenér plzeňského klubu.

„Přesnou mušku a důležité body zaznamenával také Martin David," nezapomněl pochválit ani druhého nejčastěji bodujícího hráče svého mužstva v utkání.

Do druhé poloviny utkání zlepšili Plzeňští i obrannou hru. „Jestliže do té doby byla naše defenziva hodně propustná, ve třetí čtvrtině díky zvýšenému úsilí všech hráčů zaznamenali domácí pouze dvanáct bodů," liboval si kouč.

Lokomotivě se i nadále dařilo a vedení se vyšplhalo až na devatenáctibodový rozdíl. „Ve čtvrté čtvrtině už se Vysočina jen snažila o korekci výsledku," popsal Zdeněk. „Ačkoliv se naše hra ke konci utkání dosti rozpadla, důležitou a přesvědčivou výhru jsme si vzít nenechali," pochvaloval si kouč.

Kaňkou na povedené výhře na jihlavské palubovce ale bylo zranění Štěpána Partyngla. „Doufejme, že nejde o nic vážného a jeho kotník bude brzy v pořádku," přeje si hlavní trenér Lokomotivy. „Celému týmu patří gratulace a poděkování," uzavírá hodnocení.

Po deseti kolech je Plzeň pátá. V dalším utkání hostí hradeckého lídra – Královské sokoly. Zápas je na programu v pátek od 19 hodin v hale na Slovanech.

BC Vysočina – BK Lokomotiva Plzeň 72:89 (24:26, 42:48, 54:73)

Sestava a body Plzně: Honomichl 26, David 15, Lejsek 14, Kovanda 13, Suchý 11, Říha 6, Doljak 4, Partyngl.