Nejlépe se daří nováčkovi soutěže Lokomotivě, která je druhá. Zbylé dva celky HK Slavia VŠ Plzeň a Košutka jsou na pátém a šestém místě.

„Jsme druzí, ale chtěli jsme být první, protože máme zkušený kádr. Nesmyslně jsme ztratili dva body v Sezimově Ústí a v Havlíčkově Brodě. Prohráli jsme s Vršovicemi, ale ty měly aspoň kvalitu," řekl hrající trenér Filip Tureček.

Mančaft Lokomotivy tvoří hodně házenkářů, kteří minulou sezonu hráli první ligu za Starý Plzenec. „Byli jsme čtvrtí, tak jsme si říkali, že je v našich silách ve druhé lize v dresu Lokomotivy neprohrát. Bohužel jsme prohráli poslední podzimní zápas s Vršovicemi o jeden gól," mrzelo Turečka.

Zkušenosti házenkářů ze zahraničních a vyšších soutěží stojí za zvládnutými vyrovnanými zápasy. „Hodně zápasů, které se pro nás vyvíjely špatně, jsme vyhráli v posledních 15 minutách," uvedl Tureček.

Nejvíce ho těší první poločas na Praze 4. „Praha 4 vyhrála ligu a po první půli jsme nad ní vedli o 13 branek," připomněl kouč.

Druhá Lokomotiva Plzeň nemá ambice postoupit do první ligy. „Na to nemáme finance. Ale chtěli bychom ligu vyhrát. Na 90 procent bychom se pak do první ligy nepřihlásili," tvrdil Tureček.

Šestá Košutka by chtěla na jaře obhájit čtvrté místo z uplynulé sezony. Třináct podzimních bodů je podle trenéra Radka Matoušíka málo. „Mohli bychom mít minimálně o dva body víc," je přesvědčen Matoušík.

„Kromě utkání s Vršovicemi, s nimiž jsme celé utkání prohrávali, jsme s celky z horních pater tabulky vedli, ale nakonec prohráli. S Lokomotivou Plzeň jsme ještě osm a půl minuty před koncem vyhrávali a s Prahou 4 jsme do 20. minuty druhé půle vedli, ale také prohráli," vracel se k zápasům Matoušík.

Za nezdary vidí nezkušenost, užší kádr a hru spojek.

„Povedlo se nám vyhrát poslední utkání s Libčicemi. Kromě krátkého výpadku ve druhém poločase jsme měli utkání v naší režii, což mě hodně překvapilo," konstatoval Matoušík s tím, že ho mrzí ztráta bodů s Třeboní.

HK Slavia VŠ Plzeň odehrála podle trenéra Jindřicha Dyka podzim bez výpadku. „Musíme zapracovat na obraně a útoku, ale výrazné slabiny nebyly. Nemocné kluky jsme dokázali nahradit. Mladí hráči dobře zapadli, tým se stabilizoval a už to nezávisí na čtyřech pěti hráčích," těšilo Dyka.

Slavia ztrácí na první Vršovice tři body. „Vzhledem k vývoji tabulky je to dobrý výsledek," mínil trenér.

„Stěžejní výhra byla v Libčicích," myslí si Dyk.

Problémem slávistů je to, že v zápasech se slabšími soupeři se přizpůsobí jejich hře. Cílem pro jarní část soutěže je hrát líbivou házenou. „Postup zatím neřešíme," uzavřel Dyk.