Hráči Lokomotivy věří, že předvedou dobré výkony a že se jim podaří odskočit svému největšímu rivalovi na dně tabulky Qantu Svitavy.

Právě s nimi před týdnem doma prohráli 73:83. „Zápas se začal lámat v okamžiku, kdy soupeři srovnali náš náskok,“ míní plzeňský hráč Václav Honomichl. „Znervózněli jsme, báli jsme se vzít odpovědnost na sebe. V první půli jsme ještě dobře bránili a plnili, co řekl kouč. Ale po půli jsme si mysleli, že se soupeři položí sami,“ dodal.

Přesto právě tento soupeř zůstává případným nejreálnějším „úlovkem“ Plzně ve dvoukolové dohrávce soutěže. „Ale doufám, že doma bychom mohli porazit kohokoliv,“ upozorňuje Honomichl.

Dnes čeká Plzeň zápas v Praze s tamějším USK. První vzájemný duel sezony na své palubovce Plzeňané prohráli 55:85, druhý v Praze 65:76.

V sestavě Západočechů bude chybět kvůli viróze právě Honomichl. Ostatní hráče by měl mít trenér Dominik Feštr k dispozici.

Statistiky po 22. kole Mattoni NBL – průměr bodů zaznamenaných v utkání: 1. Smith (Kolín) 17,00 b., 2. Horák (Svitavy) 15,88 b., 3. Landry (Prostějov) 15,53,… 14. Novák (Plzeň) 12,67 b. Doskoky celkem: 1. Meno (Svitavy) průměr na utkání 10,33, 2. Burke (Ostrava) 9,11, 3. Houška (Děčín) 8,68,… 8. Frána (Plzeň) 7,32, 18. Novák 5,39. Asistence: 1. Vrubl (Plzeň) průměr na utkání 5,50, 2. Lawrence (Prostějov) 4,67, 3. Kotas (USK Praha) 3,89. Užitečnost: 1. Landry (19 utkání) průměr na utkání 22,05, 2. Houška (19) 20,11, 3. Burke (18) 18,44,… 16. Frána 13,84. Odehrané minuty: 1. Horák průměr na utkání 33,62 min, 2. Burke 33,33, 3. Kotas 33.31,… 5. Vrubl 31,86, 16. Frána 28,69.