V prvním utkání podlehli Plzeňané mladým píseckým Sršňům 90:82. První čtvrtina vyšla lépe celku z jihu Čech, který ji ovládl v poměru 19:11. Náskok hostí Západočeši dokázali po velmi dobrém úseku stáhnout na čtyři body, ale pak dovolili vlastními chybami soupeři odejít do poločasu s dvouciferným náskokem 44:33.

Třetí čtvrtina víceméně kopírovala tu první, kdy se hostům dařila střelba z dlouhé vzdálenosti. Náskok Písku nabobtnal na 16 bodů.Lokomotiva ještě ale zbraně nesložila a snažila se dotáhnout zpět. Kvůli vlastním chybám a nepřesné střelbě se ale nedostala blíže než na rozdíl sedm bodů.

„Věděli jsme, že nás případné vítězství může ještě posunout do předkola play-off. To se nám bohužel nepovedlo. Hráli jsme na útočné polovině příliš individuálně a nevytvářeli jsme si dobré střelecké pozice. Zároveň jsme měli i špatnou úspěšnost střelby z dálky. V obraně jsme naopak propadali v situacích jeden na jednoho. Soupeř zaslouženě vyhrál,“ uznal asistent trenéra Lokomotivy Zdeněk Zeman.

Plzeň – Písek 82:90
Čtvrtiny: 11:19, 22:25, 21:26, 28:20. Sestava a body Plzně: Jirák 4, David 19, Aušprunk 22, Honomichl 18, Zeman 8, Sůva, Rozsypal, Sertič, Skalička 7.

Fotbalisté Doubravky (v modrém) v zápase s Uhelnými sklady.
Doubravka se připravuje již bez Patrovského

V Litoměřicích se Plzeňané pomaleji rozjížděli, přesto šli do poločasové přestávky za vedení 37:34. Následně domácí přidali a během třetí periody otočili zápas na svoji stranu.

„Odehráli jsme celkem slušný první poločas. Naše vedení jsme ale pak ve druhé půli ztratili, když jsme si jako v prvním zápase nedokázali vytvářet volné pozice ke skórování. Lacino jsme také propadávali v obraně, což soupeř nekompromisně trestal za tři body,“ litoval Zeman, který už přemýšlel i o následujícím play-out.

„Musíme se na něj připravit. Máme sice bodový náskok, ale chceme vše naplno odehrát tak, abychom se už pomalu chystali na příští sezonu,“ dodal asistent trenéra Lokomotivy.

Litoměřice – Plzeň 67:57
Čtvrtiny: 20:20, 14:17, 17:11, 13:7. Sestava a body Plzně: Jirák 12, Aušprunk 6, Honomichl 15, Mach 4, Zeman, Rozsypal, David 16, Sertič, Skalička 4.

Spoluautor: Jiří Doljak

Jakub Faschingbauer (na archivním snímku) si proti Mariánským Lázním s chutí zastřílel
Sedm branek jsem vstřelil v dospělé kategorii poprvé, přiznal Faschingbauer