Cíl české reprezentace v druhé divizi evropských soutěží je vlastně vždy stejný. Primárně udržet tuto divizi a případně jako bonus postoupit do nejvyšší divize.

Cíl byl nakonec splněnz poloviny. Český tým dvě rozhodující utkání s domácím Walesem a Skotskem nezvládl, byl zbytečně vylučován a střelci nemohli najít správnou mušku. Nakonec ji objevili, ale až v tabulce o udržení. A litický Ondřej Sochor se stal nejlepším střelcem týmu se šesti přesnými zásahy.

ČR – Švýcarsko 5:2 (1:0, góly: Lalík, Frantík, Sochor, Soukup, Trejbal).

Průběh prvního zápasu okomentoval střelec jednéz branek Ondřej Sochor:
„Měli jsme jasný plán, soupeře zatlačit a donutit ho k chybám. Což se nám povedlo, ale až ve druhé čtvrtině. Pak jsme sice dostali smolný gól, ale naštěstí nás to nakoplo a dokázali jsme zápas v průběhu šesti minut třemi góly otočit.“

ČR – Skotsko 1:3 (0:2, gól: Vodenka).

„Skotové nám od první minuty nedali ani kousek hřiště zadarmo, vytvářeli si trestné rohy a těmi nás zaskočili. Dali z nich všechny branky, my jsme dokázali pouze vstřelit čestný úspěch,“ popsal duel Sochor.

ČR – Wales 2:3 (2:1, góly: Kulička 2).

Důležité utkání o postup do semifinále Češi nezvládli.
„Začali jsme ve velkém tempu, dobře jsme věděli,o co v zápase jde. Dvakrát jsme vedli, přesto jsme zápas nezvládli. Byli jsme často vylučovaní a na to jsme doplatili,“ mínil benjamínek týmu Jakub Hofman.

Skupina o udržení:

ČR – Itálie 4:2 (1:0, góly: Sochor 2, Hamouz 2).

Když Češi nepostoupili do horního kříže, měli jasný druhý cíl – udržet divizi B.
„Byli jsme na utkání nažhaveni. V půli jsme vedli, ale soupeř srovnal stav. Nakonec jsme o svém vítězství rozhodli třemi brankami až v posledních minutách,“ uvedl další hráč Litic Dominik Bystřický.

ČR – Bělorusko 7:5 (2:1, góly: Sochor 3, Kurz 2, Kulička, Vodenka).

V posledním utkání Češiv gólové přestřelce soupeře porazili. Ve výborném světle se opět ukázal litický Sochor, autor tří branek.

„Škoda, že se mi takhle nedařilo v zápasech proti Skotsku nebo Walesu. Mohli jsme hrát o postup, tým jsme na to určitě měli,“ litoval litický kanonýr.

Pořadí: 1. Rusko, 2. Skotsko, 3. Rakousko, 4. Wales, 5. ČR, 6. Itálie, 7. Bělorusko, 8. Švýcarsko.

Ilustrační foto
Herní testy pokračují. Indiány čeká odveta s Motorem