První polovina sezony se letos pozemním hokejistům TJ Plzeň-Litice vydařila. Přezimují na druhé příčce tabulky za suverénní pražskou Slavií, ovšem celky na třetím až pátém místě mají stejný bodový zisk. Podíl na úspěšné podzimní části má určitě i staronový trenér Michal Soukup.

Současný mladý kouč mužů Litic má s trénováním poměrně značné zkušenosti.

„S trénováním jsem začal před více než 15 lety nejprve u družstva starších žáků a poté mladšího dorostu. V sezoně 2009-10 jsem poprvé vedl tým mužů jako hlavní trenér a současně jsem i hrál. Bylo to dáno hlavně tím, že jsme pro tuto sezonu nesehnali nikoho, kdo by to byl ochoten. V následujících letech jsem byl opět hrající asistent trenérů Opavy a později Bodnára. Minulou sezonu jsem ještě hrál a trénoval dohromady. Od té současné jsem se stal hráče našeho B týmu a pokračuji v trénování mužů A," říká Michal Soukup.

Soutěžní sezona začala Litickým už začátkem září.

„Na letní přípravu bylo málo času. Navíc do toho zasahují dovolené, reprezentační akce a občas nějaká zranění. Přesto nechceme slevovat ze svých cílů. Tím prvním je, aby byl litický tým co nejúspěšnější v soutěžích. A za druhé, aby kluci hráli hokej rádi, poctivě se připravovali, táhli za jeden provaz a fungovali jako dobrá parta," tvrdí litický trenér. „Myslím, že druhý cíl je obtížnější zvládnout," dodává.

S výkony a výsledky v podzimní části je až na malé výjimky spokojen.

„Prohráli jsme pouze s loňskými finalisty (Slavia a Bohemians Praha). Dobře jsme výsledkově zvládli i zápasy, ve kterých se nám herně příliš nedařilo. Za celý podzim mě mrzí právě jen porážka od Bohemians. V zimní přestávce se musíme zaměřit na zapracování mladších hráčů do sestavy a vzhledem k náročnosti jarní části bude nutné zapracovat na fyzické kondici," míní Michal Soukup.

Do hodnocení jednotlivých hráčů se litický kouč nechtěl příliš pouštět.

„Mezi naše hlavní opory patří Koryťák s Nicklasem, dobře se jeví i Uhlíř a letos konečně Bárta. Ti mladší se snaží, ale musí ještě posbírat mnoho zkušeností. Tým má průměrný věk pouze dvacet let, v tom je velká perspektiva."

Cíle pro druhou polovinu extraligy mají Litičtí jasné.

„Rádi bychom se opět dostali do play-off, to znamená skončit do čtvrtého místa v základní části. Loni to v semifinále nevyšlo, tak bychom to chtěli v této sezoně napravit. Navíc nás na začátku července čeká pohárová Evropa. Jedeme na Ukrajinu na turnaj Euro Hockey Club Challenge I, kde nás čekají velmi silní soupeři. To jsou sportovní cíle. Jinak bych byl spokojen, když budou kluci hrát s chutí a nasazením a hokejem se bavit. Když budou fungující parta, které není lhostejný chod vlastního týmu i celého klubu," přeje si trenér pozemních hokejistů Litic Michal Soukup.