Litické áčko vyloupilo Hradec

Plzeň – Výborným výkonem se prezentovali pozemní hokejisté A týmu Litic v Hradci Králové, kde jasně přehráli domácí celek.

18.10.2017

JEDNÍM GÓLEM přispěl k jednoznačné výhře Litic v Hradci Králové útočník Michal Bárta (vpravo).Foto: Deník / Tafat Ivan

Slavia Hradec Králové – TJ Plzeň-Litice 0:7 (0:2, branky: Sochor 2, Gerlický, Nicklas, Bárta, Karnold, Uhlíř).

Od úvodu měl plzeňský tým převahu. Držel míč a často pronikal do soupeřova kruhu. Tam však často útoky končily nepřesnou přihrávkou, přesto se Litice dvakrát prosadily gólem ze hry. Domácí byli nebezpeční především v úvodu utkání, několikrát rychlým protiútokem zaskočili hostující obranu. Z toho se Litičtí poučili a ve druhé půli se stále více tlačili před soupeřovu branku. Utkání se zlomilo po vyloučení jednoho hráče Hradce. Během deseti minut Litice čtyřikrát skórovaly a bylo rozhodnuto.

„Utkání jsme až na několik úvodních minut, kdy nám soupeř zatápěl rychlými útoky, zvládli s přehledem. Neinkasovali jsme ve druhém utkání po sobě, daří se nám i v útoku. O naše branky se dnes podělilo šest hráčů. Je škoda, že podzimní část končí. Po nepovedeném úvodu jsme se dostali do tempa, hráči hrají s chutí a nasazením. To přineslo dobré výsledky,“ byl spokojen trenér Michal Soukup.

„Myslím, že jsme dnes hráli zodpovědně a utkání zvládli přesto, že jsme v minulém kole přišli o kapitána Jakuba Koryťáka, kterého ve středu pole dobře zastoupil Adam Uhlíř. Utkání definitivně rozhodlo vyloučení soupeře, přesilovku jsme ihned využili,“ zhodnotil zápas útočník Litic Michal Bárta.

Autor: Ivan Tafat