V základní skupině Češky postupně porazily Rakousko, Polsko a Itálii a z prvního místa postoupily do semifinále, kde je čekal favorizovaný celek Ruska.

Semifinále: Česká republika – Rusko 0:1 (0:1)

Ruská děvčata hrála velmi rychlý hokej, přesto Češky začaly od prvních minut aktivně. V první půli měly pět rohů a tři vyložené šance, bohužel, vstřelit gól se jim nepodařilo. Podle známého pravidla nedáš – dostaneš, inkasoval český tým nešťastnou branku z tečované střely na konci první čtvrtiny. Češky dál bojovaly o účast ve finále, ale skóre se již nezměnilo.

Zápas o 3. místo: Česká republika – Rakousko 1:0 (1:0)

Gól: Duchková.

Česká děvčata vyrukovala na své soupeřky drzým presinkem. Získávala tím více prostoru na hřišti, vybojovala si několik zajímavých situací před rakouskou brankou. Ale také Rakušanky po brejcích získávaly jeden trestný roh za druhým. Sílu do žil českému týmu vlila z trestného rohu Lucie Duchková, která nekompromisně poslala míček do rakouské branky. Druhá půle byla ve znamení náporu Rakouska, avšak obrana českého celku odolala.

Turnaj zhodnotila se třemi góly nejlepší česká střelkyně, litická Lucie Duchková.

„Myslím, že hlavním důvodem, proč jsme nakonec skončily poměrně úspěšně na třetím místě, byla naše výborná parta. Já sama jsem si turnaj moc užila. A to, že vyhrály právě Skotky, je zasloužené. Jejich hokej byl na turnaji nejlepší.“

Michael Krmenčík
Fotbal v takovém vedru bych zakázal, říká Krmenčík

Svůj komentář přidala také Lucie Dolívková:

„Naše hra byla ze začátku trochu chaotická, byla znát nervozita. Po prvním místě ve skupině nás čekalo v semifinále Rusko. Výhra by přinesla postup do vyšší divize, bohužel, zápas skončil prohrou 0:1. Duel o třetí místo s Rakouskem byl napínavý, Lucka dala gól a my vyhrály 1:0. Jsem hrozně ráda, že jsem celé mistrovství mohla zažít v té atmosféře, která zde panovala.“

Finále: Skotsko – Rusko 2:1

Pořadí: 1. Skotsko, 2. Rusko (postup do první divize), 3. Česká republika, 4. Rakousko, 5. Polsko, 6. Wales, 7. Itálie, 8. Litva (sestup do třetí divize).