A to výkonem o třídu lepším než před týdnem s Hostivaří. Je patrné, že tým se dostává do herní pohody. A to vše bez svých dvou největších opor, kapitána Radovana Sochora a Jakuba Koryťáka, které sužuje zranění.

Už v první čtvrtině opět řádil Nicklas. Jeho střela na branku neměla parametry vyhlášeného snipera, ale její podivný odskok přál litickému útočníkovi. Ještě na konci prvního dějství zaúřadoval Adam Uhlíř. Sebral míček soupeři na své polovině, oběhl dva protihráče a s gólmanem Rakovníka se moc nebavil – 2:0.

Hrající trenér Michal Soukup uvedl: „Moc důležitý vstup do zápasu. Spadla z nás zbytečná tíha, přeci jen jsme měli důležitost výsledku v hlavách. Cílem je minimálně druhé místo v tabulce po základní části, které je výhodnější do play-off, ale i do případných evropských pohárů."

V druhé čtvrtině zazlobil Rakovník, ale spíše díky nedůslednosti domácích než vlastním tvůrčím přispěním. Procházka snížil na 1:2. Naštěstí se tento stav do přestávky nelíbil plzeňskému Nicklasovi. Z trestného rohu zvýšil na 3:1.

Po oddychu v šatnách přišla tradiční slabší chvíle domácích. Nepřesnosti, neschopnost déle podržet míček zapříčinila větší pobyt rakovnických hráčů na soupeřově polovině. Toho Rakovník využil, z trestného rohu snížil.

Litice však tato chvíle opět nakopla. Začaly přibývat zajímavé situace před brankou hostů a výsledkem byl další gól. Na 4:2 zvýšil Jaroslav Kasl. Zápas už byl pomalu rozhodnut. Litice přidaly v euforii další zásah opět Nicklasem a korekce výsledku z hokejky rakovnického Procházky už nic neřešila.

Manažer litického týmu Václav Čvančara podotkl: „Škoda našich krátkodobých výpadků po poločase. Dostaneme vždy soupeře na chvilku do utkání, což nás pak stojí více sil při zajištění výsledkového klidu."

Litice čeká v příštím týdnu smrtelná kombinace, která opravdu ukáže, kam tým patří. Včera dohrávaly odložené utkání se Slavií v Praze, zítra jedou na hřiště taktéž pražského Prezidentu a trilogii završí v neděli utkáním v Mnichovicích proti bratislavské Rače.

TJ Plzeň-Litice – HC 1972 Rakovník 5:3 (3:1, branky Litic: Nicklas 3, Kasl, Uhlíř). Diváci: 85.

Litice: Nečas – Soukup, Straka, Kondrát, Kozák, Matoušek, Uhlíř, Čvančara, Kasl, Nocar, Nicklas, Karnold, Kordík, Benda, Kudlič, Bárta.

V duelu dvou posledních celků tabulky nedokázali Bolevečtí získat v domácím prostředí ani bod. V utkání hraném v dobrém tempu se do šancí dostávaly oba týmy, ale dlouho se hrálo bez branek. Jediný gól vstřelil po krasné kombinaci z trestného rohu Pauer.

HC Bolevec – HC Hostivař 0:1 (0:0, branka: Pauer)