Do zápasu vstoupili lépe hosté, měli častěji míček na hokejkách a byli nebezpečnější před brankou soupeře. Hradec zahrozil z několika trestných rohů a po třetím v pořadí se ujal vedení, po nešťastné teči hostujících obránců. Litice pak ještě zvýšily aktivitu a podařilo se jim ještě před poločasem gólem Vrkoče vyrovnat. „Výborně nám dnes zahrála záloha, byl to opravdový motor týmu. Právě ve středové řadě jsme ztráceli minimum míčků a tím chvílemi soupeře přehrávali,“ pochválil svěřence trenér Litic Tomáš Levý.

Ve druhé půli pokračovala mírná optická převaha Litic, do vedení šel ale znovu gólem z trestného rohu Hradec. Plzeňané pak zvýšili agresivitu a dostali soupeře pod tlak. Přineslo to ovoce v podobě vyrovnávací branky, jejím autorem byl střelec Dolejš, pro kterého to byla již čtrnáctá přesná trefa v sezoně. I nadále pak byli hosté aktivnější a měli několik příležitostí rozhodnout. Půl minuty před koncem se do obrovské šance dostal Hradec, ale tečovanou střelu se brankáři hostí podařilo vytěsnit, a zápas tak dospěl k penaltovému rozstřelu.

Penaltovou loterii rozhodla až sedmá série, po pěti sériích byl stav vyrovnán 3:3. V šesté sérii se trefil litický Jakub Koryťák, soupeř ale ještě dokázal srovnat stav. V sedmé sérii proměnil penaltu Strejc, hráči Hradce již odpovědět nedokázali.

„K utkání jsme přistoupili s odhodláním vyhrát a bylo to znát. Celkově jsme byli asi o kousek lepším týmem a výhru jsme si zasloužili, přestože jsme v utkání dvakrát prohrávali,“ dodal spokojený kouč Levý.

Druhé utkání série se hraje tuto sobotu od 13.00 hod. v litickém areálu U Hliniště. „Doufáme, že si do hlediště najde cestu co největší počet diváků, kteří nás poženou za vítězstvím a pomohou nám tak ukončit sérii ve dvou zápasech,“ přeje si litický kapitán Martin Brada.

Slavia Hradec Králové – TJ Plzeň–Litice 2:2, 4:5 na pen. (1:1).

Sestava Litic: Jurek – Straka, Brada, Soukup, Poustka – T. Koryťák, J. Koryťák, Čech, Jurina – Beneš, Dolejš, Strejc, Vrkoč.