Litická rezerva v závěrečném utkání podlehla v Praze na hřišti Hostivaře a v konečném účtování extraligy jí z dvanácti mužstev patří šestá příčka, když už postup do finálové skupiny byl pro ni úspěchem

Final four hostí o tomto víkendu Rakovník, kde se rozhodne o mistrovském titulu i držitelích medailí. Zítra se v prvním semifinále střetne nejlepší celek nadstavby soutěže Slavia Praha s domácím týmem, ve druhém nastoupí druhé Litice proti třetím Bohemians.

V neděli si to vítězové sobotních semifinále rozdají o titul, poražení se utkají o třetí místo.

Bohemians Praha – TJ Plzeň-Litice A 2:2 (1:2, branky Litic: Čvančara, Koryťák).

„V úvodu prvního poločasu jsme začali trochu vlažněji. Z toho nás probudil soupeř, který hrál velmi aktivně. My jsme postupně hru vyrovnali, na branku soupeře odpověděl po několika minutách Čvančara nenápadnou střelou. Do přestávky jsme se ujali vedení brankou z trestného rohu z hole Koryťáka. Po naší druhé brance soupeř ještě přidal na agresivitě. To se projevilo především ve druhém poločase. Hra byla rozkouskovaná častými přerušeními, na hřišti to jiskřilo. Bohužel se soupeři podařilo vyrovnat a další branka už nepadla i přes šance na obou stranách,“ popsal vyrovnaný duel trenér Litic Michal Soukup.

„Škoda, že se nám nepodařilo zvítězit. Po zaváhání Slavie s Rakovníkem bychom v nadstavbě obsadili první místo, takto jsme o skóre druzí. O víkendu nás čeká semifinále se stejným soupeřem. Dnešní utkání nám ukázalo, co nás čeká. Naše rezervy vidím v tom, jak se vyrovnáme s agresivní hrou a provokacemi soupeře. Některé situace jsme nezvládli úplně dobře. Příště v tom musíme být lepší, aby se nám to nevymstilo,“ dodal kouč litického áčka.

HC Hostivař Praha – TJ Plzeň-Litice B 3:1 (1:0, branka Litic: Dvořák).

„Domácí utkání nezačali tlakem, jak jsme očekávali. Naopak. Hráli od začátku poměrně pomalu, přizpůsobili se našemu pomalejšímu tempu a jen stěží překonával náš obranný blok. Přesto se jim podařilo získat do poločasu jednogólové vedení střelou z trestného rohu. My se dostávali do útočných akcí jen sporadicky, ale i tak jsme pár gólových situací měli. Dokonce jsme zahrávali i tři trestné rohy, ale skórovat se nám nepodařilo. Ve druhé půli soupeř během minuty odskočil na rozdíl tří branek a nám už se podařilo pouze vstřelit čestný úspěch. Pochvalu zaslouží mladý brankář Marek Skála, kterému se zápas velmi povedl,“ popsal duel hrající kouč litického béčka Jan Dolejš.

„Chci moc poděkovat všem spoluhráčům za dobře odvedenou práci hlavně v průběhu podzimní části, kdy jsme si postup do horní části tabulky vybojovali často nečekanými bodovými zisky,“ dodal zkušený Dolejš.