Finálovým play-off čtyř nejlepších celků vyvrcholila v Praze v hale Sparty na Podvinném mlýně halová extraliga mužů v pozemním hokeji. Do finálového turnaje postoupili hráči TJ Plzeň-Litice ze třetího místa a v semifinále je čekala Slavia Praha.

Litickému týmu se bohužel stejně jako před rokem nepodařilo projít přes semifinále. V loňské soutěži si vylámali zuby na nechybujícím Rakovníku, letos byla nad jejich síly pražská Slavia. Není náhodou, že oba z výše jmenovaných soupeřů litický tým v letošní základní části ani jednou neporazil. Naopak, celkově čtvrtý tým soutěže Bohemians Litice porazily hned dvakrát.

Důvody neúspěchu v boji o finále hledal trenér Michal Soukup. „Starší kluci halu moc nechtějí hrát, je to jiný druh hokeje a dávají přednost venkovnímu pozemnímu hokeji. Takže tým skládáme z nadšenců pro hru v hale a doplňujeme nadějnými mladíky. A když se k tomu přidá nějaké zranění, tak se nám celek docela mění a je těžké udržet stálou výkonnost a tím se důkladně připravovat právě na semifinále. Nicméně pro nás má jasnou prioritu venkovní hokej, než se nadějeme, jedeme na evropský pohár na Ukrajinu. A vlastně nám už začala příprava na venkovní soutěž."

O konečném třetím místě Litic rozhodlo lepší postavení v tabulce po základní části.

Semifinále: TJ Plzeň-Litice – Slavia Praha 2:9 (1:3, branky Litic: Koryťák, Uhlíř).

První poločas byl poměrně vyrovnaný. Slavia se ujala vedení v 5. minutě a o tři minuty zvýšila z trestného rohu na 2:0. Litice odpověděly též brankou z trestného rohu, úspěšným exekutorem byl kapitán Jakub Koryťák, ke konci poločasu se opět prosadila Slavia. Začátek druhé půle byl opět vyrovnaný, ale pak už vládli na hřišti Pražané. V závěru pouze korigoval výsledek po samostatné akci Uhlíř.

Litice: Nečas – J. Koryťák, Uhlíř, Benda, Čvančara, Bárta, Kasl, Matoušek, Gerlický.

Druhé semifinále: HC Rakovník 1972 – Bohemians Praha 8:5.

Finále: Slavia Praha – HC Rakovník 1972 2:2 (1:1), 3:2 na nájezdy 3:2, rozhodující gól Procházka.

Konečné pořadí halové extraligy: 1. Slavia Praha, 2. HC Rakovník 1972, 3. TJ Plzeň-Litice, 4. Bohemians Praha, 5. Hradec Králové, 6. HC Hostivař Praha.